Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenorganisatie: 50 doden in bouw in Qatar in 2020

Mensenrechtenorganisatie: 50 doden in bouw in Qatar in 2020

DOHA (ANP) - In Qatar, volgend jaar organisator van het WK voetbal, zijn in 2020 bij bouwwerkzaamheden vijftig mensen omgekomen. Meer dan vijfhonderd werknemers raakten ernstig gewond en nog eens 37.600 mensen liepen kleinere verwondingen op. Dat stelt de International Labour Organization (ILO), een organisatie die zich bezighoudt met mensenrechten, vrijdag in het rapport 'One is too many'.

Onder de gewonden zijn veel migranten uit Bangladesh, India en Nepal. Verkeersongevallen en vallen van hoogte zijn de belangrijkste oorzaken van ernstig letsel, gevolgd door vallende voorwerpen op bouwplaatsen.

ILO stelt dat de verzameling en analyse van gegevens over arbeidsongevallen in Qatar het meest complete en nauwkeurige beeld van werkgerelateerde sterfgevallen en verwondingen geeft dat ooit in het land is samengesteld. De bevindingen zijn gebaseerd op gegevens die zijn verzameld van alle medische instellingen die acute zorg verlenen aan gewonde werknemers in het land.

Meer transparantie en verantwoording

De publicatie van het rapport volgt op de groeiende roep om meer transparantie en verantwoording over werkgerelateerde sterfgevallen in Qatar, met name die met betrekking tot infrastructuurprojecten voor het WK voetbal van volgend jaar.

"We zijn verheugd te zien dat onze onderzoeksresultaten al zijn toegepast bij het ontwerpen van bewustmakingscampagnes voor werknemers en werkgevers en in opleidingsprogramma's voor arbeidsinspecteurs. De transparantie die werd getoond in de beoordeling van de gegevensverzamelings- en analyseprocessen heeft ons in staat gesteld een reeks concrete aanbevelingen te doen die kunnen dienen als een routekaart voor actie. We moeten snel handelen, want achter elke statistiek staat een werknemer en zijn familie", zegt hoofdonderzoeker Rafael Consunji.

Meer uit Voetbal

Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

1 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

3 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

4 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

5 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

5 uur geleden
Blessure FC Utrecht-spits Haller valt mee

UTRECHT (ANP) - Sébastien Haller kan mogelijk toch met Ivoorkust meedoen aan de Afrika Cup. De spits van FC Utrecht viel zondag kort na zijn invalbeurt uit in de wedstrijd tegen NAC Breda (1-1).

5 uur geleden
Ajax krijgt boete van 15.000 euro voor vuurwerk tegen Heerenveen

ZEIST (ANP) - Ajax is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 15.000 euro. De Amsterdamse voetbalclub wordt daarmee bestraft voor het afsteken van vuurwerk in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op 1 november. Dat meldt de KNVB.

5 uur geleden