Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenkwestie Qatar speelt niet bij zwemploeg rond WK

Mensenrechtenkwestie Qatar speelt niet bij zwemploeg rond WK

AMSTERDAM (ANP) - De ophef rond de schending van mensenrechten in Qatar speelt rond de WK zwemmen in Doha nauwelijks. Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal en langebaanzwemsters Marrit Steenbergen en Tes Schouten zeggen niet met het onderwerp bezig te zijn, nadat het thema ruim een jaar geleden het WK voetbal nog overschaduwde.

Volgens de 24-jarige Steenbergen speelt bij dat verschil mee dat voor dit zwemtoernooi geen stadions zijn bijgebouwd. Voor het WK voetbal werden acht stadions neergezet en gerenoveerd met de hulp van arbeidsmigranten, die vaak onder slechte omstandigheden moesten werken. Exacte cijfers zijn niet bekend, maar over het algemeen wordt aangenomen dat in aanloop naar het WK zeker honderden arbeidsmigranten zijn omgekomen.

"Wat daar is gebeurd, is niet goed", zei de in Eindhoven trainende Steenbergen tijdens haar voorbereiding op het toernooi, dat voor haar zondag begint. "Maar de zwemsport is veel kleiner dan voetbal. Wij zwemmen in één stadion dus er hoefde niet van alles uit de grond gestampt te worden. De discussie heeft dus niet zoveel met dit toernooi te maken. Ik vind er natuurlijk wel wat van, maar ik wil er ook weer niet te veel over zeggen."

Boycot

Schoolslagspecialiste Schouten (23), eveneens medaillekandidate in Doha, wil er nog iets minder over kwijt. "Ik denk niet dat ik heel veel mee ga krijgen van alles eromheen, dus ik probeer daar ook gewoon niet echt om mee bezig te zijn."

Voor Van Rouwendaal, die na haar wereldtitels op de 5 en 10 kilometer al klaar is in Doha, stond het sportieve belang voorop. "Die ophef speelde voor mij niet echt. Ik was er helemaal niet mee bezig. Als je je kan plaatsen voor de Spelen, dan ga je gewoon." De geboren Baarnse moest zaterdag op de olympische 10 kilometer nog bij de eerste dertien eindigen om zich te verzekeren van haar vierde Spelen. Daar voldeed ze met haar tweede WK-goud op deze afstand ruimschoots aan.

De WK zwemmen begonnen vorige week vrijdag en gaan zondag verder met het langebaantoernooi. De wereldkampioenschappen kortebaan waren in 2014 al in Doha. Qatar heeft ook een Formule 1-race en organiseerde in 2019 de WK atletiek, maar bij geen van die evenementen was de roep om een boycot zo luid als voor het wereldkampioenschap voetbal van eind 2022.

Meer uit Sport

Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

40 minuten geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

1 uur geleden
Wielrenster Wiebes sprint naar tweede ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.

1 uur geleden
Skiester Vonn voltooit trainingsrun ondanks kruisbandblessure

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Lindsey Vonn heeft haar eerste afdaling sinds haar kruisbandblessure succesvol afgerond. De 41-jarige Amerikaanse voltooide de training op de olympische afdaling in Cortina d'Ampezzo in een tijd van 1,40.33. Daarmee staat ze voorlopig tiende nadat 23 van de 47 deelnemers aan de beurt zijn geweest.

1 uur geleden
Schulting klaar voor haar olympische debuut op de langebaan

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting is klaar om haar beste race ooit te rijden maandag op de 1000 meter in het Milano Speed Skating Stadium. De meervoudig olympisch kampioene shorttrack staat voor haar olympisch debuut op de langebaan. "Wat het dan waard is, gaan we zien", keek de 28-jarige schaatsster vooruit.

2 uur geleden
Wielrenner Vingegaard stelt seizoensstart uit na val en ziekte

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard zal later deze maand niet van start gaan in de UAE Tour. "Een recente val gevolgd door ziekte heeft een streep gezet door zijn geplande deelname", schrijft zijn ploeg Visma-Lease a Bike op sociale media.

3 uur geleden
Waterpolosters voor de zevende keer Europees kampioen

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.

17 uur geleden