Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenkwestie Qatar speelt niet bij zwemploeg rond WK

Mensenrechtenkwestie Qatar speelt niet bij zwemploeg rond WK

AMSTERDAM (ANP) - De ophef rond de schending van mensenrechten in Qatar speelt rond de WK zwemmen in Doha nauwelijks. Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal en langebaanzwemsters Marrit Steenbergen en Tes Schouten zeggen niet met het onderwerp bezig te zijn, nadat het thema ruim een jaar geleden het WK voetbal nog overschaduwde.

Volgens de 24-jarige Steenbergen speelt bij dat verschil mee dat voor dit zwemtoernooi geen stadions zijn bijgebouwd. Voor het WK voetbal werden acht stadions neergezet en gerenoveerd met de hulp van arbeidsmigranten, die vaak onder slechte omstandigheden moesten werken. Exacte cijfers zijn niet bekend, maar over het algemeen wordt aangenomen dat in aanloop naar het WK zeker honderden arbeidsmigranten zijn omgekomen.

"Wat daar is gebeurd, is niet goed", zei de in Eindhoven trainende Steenbergen tijdens haar voorbereiding op het toernooi, dat voor haar zondag begint. "Maar de zwemsport is veel kleiner dan voetbal. Wij zwemmen in één stadion dus er hoefde niet van alles uit de grond gestampt te worden. De discussie heeft dus niet zoveel met dit toernooi te maken. Ik vind er natuurlijk wel wat van, maar ik wil er ook weer niet te veel over zeggen."

Boycot

Schoolslagspecialiste Schouten (23), eveneens medaillekandidate in Doha, wil er nog iets minder over kwijt. "Ik denk niet dat ik heel veel mee ga krijgen van alles eromheen, dus ik probeer daar ook gewoon niet echt om mee bezig te zijn."

Voor Van Rouwendaal, die na haar wereldtitels op de 5 en 10 kilometer al klaar is in Doha, stond het sportieve belang voorop. "Die ophef speelde voor mij niet echt. Ik was er helemaal niet mee bezig. Als je je kan plaatsen voor de Spelen, dan ga je gewoon." De geboren Baarnse moest zaterdag op de olympische 10 kilometer nog bij de eerste dertien eindigen om zich te verzekeren van haar vierde Spelen. Daar voldeed ze met haar tweede WK-goud op deze afstand ruimschoots aan.

De WK zwemmen begonnen vorige week vrijdag en gaan zondag verder met het langebaantoernooi. De wereldkampioenschappen kortebaan waren in 2014 al in Doha. Qatar heeft ook een Formule 1-race en organiseerde in 2019 de WK atletiek, maar bij geen van die evenementen was de roep om een boycot zo luid als voor het wereldkampioenschap voetbal van eind 2022.

Meer uit Sport

Sinner na uitschakeling op Roland Garros: liep tegen een muur aan

PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.

40 minuten geleden
Fransman Magnier sprint naar derde etappezege in Giro d'Italia

PIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.

1 uur geleden
Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

1 uur geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

3 uur geleden
De Jong speelt vrijdag derde partij op baan 14 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.

4 uur geleden
Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

1 dag geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

1 dag geleden