Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenkwestie Qatar speelt niet bij zwemploeg rond WK

Mensenrechtenkwestie Qatar speelt niet bij zwemploeg rond WK

AMSTERDAM (ANP) - De ophef rond de schending van mensenrechten in Qatar speelt rond de WK zwemmen in Doha nauwelijks. Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal en langebaanzwemsters Marrit Steenbergen en Tes Schouten zeggen niet met het onderwerp bezig te zijn, nadat het thema ruim een jaar geleden het WK voetbal nog overschaduwde.

Volgens de 24-jarige Steenbergen speelt bij dat verschil mee dat voor dit zwemtoernooi geen stadions zijn bijgebouwd. Voor het WK voetbal werden acht stadions neergezet en gerenoveerd met de hulp van arbeidsmigranten, die vaak onder slechte omstandigheden moesten werken. Exacte cijfers zijn niet bekend, maar over het algemeen wordt aangenomen dat in aanloop naar het WK zeker honderden arbeidsmigranten zijn omgekomen.

"Wat daar is gebeurd, is niet goed", zei de in Eindhoven trainende Steenbergen tijdens haar voorbereiding op het toernooi, dat voor haar zondag begint. "Maar de zwemsport is veel kleiner dan voetbal. Wij zwemmen in één stadion dus er hoefde niet van alles uit de grond gestampt te worden. De discussie heeft dus niet zoveel met dit toernooi te maken. Ik vind er natuurlijk wel wat van, maar ik wil er ook weer niet te veel over zeggen."

Boycot

Schoolslagspecialiste Schouten (23), eveneens medaillekandidate in Doha, wil er nog iets minder over kwijt. "Ik denk niet dat ik heel veel mee ga krijgen van alles eromheen, dus ik probeer daar ook gewoon niet echt om mee bezig te zijn."

Voor Van Rouwendaal, die na haar wereldtitels op de 5 en 10 kilometer al klaar is in Doha, stond het sportieve belang voorop. "Die ophef speelde voor mij niet echt. Ik was er helemaal niet mee bezig. Als je je kan plaatsen voor de Spelen, dan ga je gewoon." De geboren Baarnse moest zaterdag op de olympische 10 kilometer nog bij de eerste dertien eindigen om zich te verzekeren van haar vierde Spelen. Daar voldeed ze met haar tweede WK-goud op deze afstand ruimschoots aan.

De WK zwemmen begonnen vorige week vrijdag en gaan zondag verder met het langebaantoernooi. De wereldkampioenschappen kortebaan waren in 2014 al in Doha. Qatar heeft ook een Formule 1-race en organiseerde in 2019 de WK atletiek, maar bij geen van die evenementen was de roep om een boycot zo luid als voor het wereldkampioenschap voetbal van eind 2022.

Meer uit Sport

Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

3 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

14 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

15 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

21 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden