Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtencommissarissen Oekraïne en Rusland praten in Turkije

Mensenrechtencommissarissen Oekraïne en Rusland praten in Turkije

ANKARA (ANP/RTR) - De Russische mensenrechtencommissaris Tatiana Moskalkova en haar Oekraïense collega Dmitro Loebinets hebben elkaar in de Turkse hoofdstad Ankara gesproken over humanitaire hulp en het uitwisselen van krijgsgevangenen. Moskalkova meldde na de ontmoeting dat Rusland en Oekraïne het eens zijn geworden over de uitwisseling van veertig krijgsgevangenen.

De ontmoeting vond plaats in een hotel in Ankara. In die stad is een conferentie voor internationale ombudsmannen aan de gang. Het is bijzonder dat de twee met elkaar om de tafel zaten, omdat gesprekken tussen vertegenwoordigers van de twee landen zeldzaam zijn, vooral sinds de Russische invasie in Oekraïne. Volgens de Oekraïener Loebinets spraken zij over humanitaire problemen en het bieden van hulp aan burgers van beide landen.

De vertegenwoordigers van Rusland en Oekraïne zullen naar verwachting ook nog het presidentieel paleis van president Tayyip Erdogan bezoeken. De Turkse president houdt daar eind van de ochtend een toespraak als onderdeel van de conferentie.

Meer uit Buitenland

Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

2 uur geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

3 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

4 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

6 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

7 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

10 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

14 uur geleden