Mensenrechtencommissarissen Oekraïne en Rusland praten in Turkije
ANKARA (ANP/RTR) - De Russische mensenrechtencommissaris Tatiana Moskalkova en haar Oekraïense collega Dmitro Loebinets hebben elkaar in de Turkse hoofdstad Ankara gesproken over humanitaire hulp en het uitwisselen van krijgsgevangenen. Moskalkova meldde na de ontmoeting dat Rusland en Oekraïne het eens zijn geworden over de uitwisseling van veertig krijgsgevangenen.
De ontmoeting vond plaats in een hotel in Ankara. In die stad is een conferentie voor internationale ombudsmannen aan de gang. Het is bijzonder dat de twee met elkaar om de tafel zaten, omdat gesprekken tussen vertegenwoordigers van de twee landen zeldzaam zijn, vooral sinds de Russische invasie in Oekraïne. Volgens de Oekraïener Loebinets spraken zij over humanitaire problemen en het bieden van hulp aan burgers van beide landen.
De vertegenwoordigers van Rusland en Oekraïne zullen naar verwachting ook nog het presidentieel paleis van president Tayyip Erdogan bezoeken. De Turkse president houdt daar eind van de ochtend een toespraak als onderdeel van de conferentie.
Meer uit Buitenland
LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
1 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
2 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
2 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon wordt gewerkt aan een grote hervorming van de Amerikaanse krijgsmacht. Die zou onder meer tot gevolg hebben dat het Europese hoofdkwartier European Command minder belangrijk wordt, schrijft de krant The Washington Post. Die baseert zich op informatie van anonieme bronnen.
4 uur geledenLUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.
5 uur geleden