Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenchef VN: recente gebeurtenissen in Gaza ongelooflijk

Mensenrechtenchef VN: recente gebeurtenissen in Gaza ongelooflijk

GAZA-STAD (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties Volker Türk zegt zondag in een verklaring dat "de verschrikkelijke gebeurtenissen van de afgelopen 48 uur in Gaza bijna niet te geloven zijn". Hij spreekt zijn afschuw uit over dodelijke bombardementen op scholen die dienst deden als opvangplek en over de situatie in het Al Shifaziekenhuis. De situatie is volgens Türk "in strijd met de bescherming van burgers volgens het internationaal recht."

Bij een vermeend Israëlisch bombardement op de Al-Fakhuraschool in het noordelijke vluchtelingenkamp Jabalia kwamen zaterdag volgens het Gazaanse gezondheidsministerie tientallen mensen om. Türk noemde beelden van de school na de inslag "verschrikkelijk". Volgens Türk werden er in de afgelopen 48 uur nog zeker drie andere scholen geraakt, terwijl daar ontheemde Palestijnen verbleven.

Türk laat zich ook uit over de evacuatie van het Al Shifaziekenhuis. "Honderden mensen gingen te voet naar het zuiden, met groot gevaar voor hun leven, gezondheid en veiligheid. En waarheen? Nergens is het veilig in Gaza," is te lezen in de verklaring.

De mensenrechtenchef roept nogmaals op dat de regels van het internationaal humanitair recht strikt moeten worden nageleefd. "Het niet naleven van deze regels kan een oorlogsmisdaad zijn", aldus Türk. Hij roept ook op tot een staakt-het-vuren.

Meer uit Buitenland

Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

13 minuten geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

24 minuten geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

1 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

2 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

3 uur geleden
Trump beklemtoont dat VS in gesprek zijn met Iran

WASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.

3 uur geleden
Bolsonaro mag rest van straf onder huisarrest uitzitten

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.

3 uur geleden