Mensenrechtenchef VN: recente gebeurtenissen in Gaza ongelooflijk
GAZA-STAD (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties Volker Türk zegt zondag in een verklaring dat "de verschrikkelijke gebeurtenissen van de afgelopen 48 uur in Gaza bijna niet te geloven zijn". Hij spreekt zijn afschuw uit over dodelijke bombardementen op scholen die dienst deden als opvangplek en over de situatie in het Al Shifaziekenhuis. De situatie is volgens Türk "in strijd met de bescherming van burgers volgens het internationaal recht."
Bij een vermeend Israëlisch bombardement op de Al-Fakhuraschool in het noordelijke vluchtelingenkamp Jabalia kwamen zaterdag volgens het Gazaanse gezondheidsministerie tientallen mensen om. Türk noemde beelden van de school na de inslag "verschrikkelijk". Volgens Türk werden er in de afgelopen 48 uur nog zeker drie andere scholen geraakt, terwijl daar ontheemde Palestijnen verbleven.
Türk laat zich ook uit over de evacuatie van het Al Shifaziekenhuis. "Honderden mensen gingen te voet naar het zuiden, met groot gevaar voor hun leven, gezondheid en veiligheid. En waarheen? Nergens is het veilig in Gaza," is te lezen in de verklaring.
De mensenrechtenchef roept nogmaals op dat de regels van het internationaal humanitair recht strikt moeten worden nageleefd. "Het niet naleven van deze regels kan een oorlogsmisdaad zijn", aldus Türk. Hij roept ook op tot een staakt-het-vuren.
Meer uit Buitenland
MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk is woensdag volgens voorlopige cijfers opnieuw de warmste dag sinds het begin van de metingen in 1947 geregistreerd. Het record van een dag eerder is daarmee verbroken.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk geldt donderdag code rood wegens extreme hitte in nog meer gebieden. De hoogste waarschuwing geldt dan voor 72 departementen, 14 meer dan woensdag. Daar woont meer dan driekwart van de Franse bevolking, aldus persbureau AFP.
5 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.
6 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
8 uur geleden