Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenchef VN: recente gebeurtenissen in Gaza ongelooflijk

Mensenrechtenchef VN: recente gebeurtenissen in Gaza ongelooflijk

GAZA-STAD (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties Volker Türk zegt zondag in een verklaring dat "de verschrikkelijke gebeurtenissen van de afgelopen 48 uur in Gaza bijna niet te geloven zijn". Hij spreekt zijn afschuw uit over dodelijke bombardementen op scholen die dienst deden als opvangplek en over de situatie in het Al Shifaziekenhuis. De situatie is volgens Türk "in strijd met de bescherming van burgers volgens het internationaal recht."

Bij een vermeend Israëlisch bombardement op de Al-Fakhuraschool in het noordelijke vluchtelingenkamp Jabalia kwamen zaterdag volgens het Gazaanse gezondheidsministerie tientallen mensen om. Türk noemde beelden van de school na de inslag "verschrikkelijk". Volgens Türk werden er in de afgelopen 48 uur nog zeker drie andere scholen geraakt, terwijl daar ontheemde Palestijnen verbleven.

Türk laat zich ook uit over de evacuatie van het Al Shifaziekenhuis. "Honderden mensen gingen te voet naar het zuiden, met groot gevaar voor hun leven, gezondheid en veiligheid. En waarheen? Nergens is het veilig in Gaza," is te lezen in de verklaring.

De mensenrechtenchef roept nogmaals op dat de regels van het internationaal humanitair recht strikt moeten worden nageleefd. "Het niet naleven van deze regels kan een oorlogsmisdaad zijn", aldus Türk. Hij roept ook op tot een staakt-het-vuren.

Meer uit Buitenland

Britse minister: vertrek premier Starmer staat nog niet vast

LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.

34 minuten geleden
Zes doden bij Israëlische luchtaanval in zuiden Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.

2 uur geleden
Volledige Epstein-bestand tentoongesteld in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.

4 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op Kyiv na verlopen bestand

KYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.

4 uur geleden
Recordaantal beren gezien en gedood in Japan

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.

4 uur geleden
Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

7 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

7 uur geleden