Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenchef VN: recente gebeurtenissen in Gaza ongelooflijk

Mensenrechtenchef VN: recente gebeurtenissen in Gaza ongelooflijk

GAZA-STAD (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties Volker Türk zegt zondag in een verklaring dat "de verschrikkelijke gebeurtenissen van de afgelopen 48 uur in Gaza bijna niet te geloven zijn". Hij spreekt zijn afschuw uit over dodelijke bombardementen op scholen die dienst deden als opvangplek en over de situatie in het Al Shifaziekenhuis. De situatie is volgens Türk "in strijd met de bescherming van burgers volgens het internationaal recht."

Bij een vermeend Israëlisch bombardement op de Al-Fakhuraschool in het noordelijke vluchtelingenkamp Jabalia kwamen zaterdag volgens het Gazaanse gezondheidsministerie tientallen mensen om. Türk noemde beelden van de school na de inslag "verschrikkelijk". Volgens Türk werden er in de afgelopen 48 uur nog zeker drie andere scholen geraakt, terwijl daar ontheemde Palestijnen verbleven.

Türk laat zich ook uit over de evacuatie van het Al Shifaziekenhuis. "Honderden mensen gingen te voet naar het zuiden, met groot gevaar voor hun leven, gezondheid en veiligheid. En waarheen? Nergens is het veilig in Gaza," is te lezen in de verklaring.

De mensenrechtenchef roept nogmaals op dat de regels van het internationaal humanitair recht strikt moeten worden nageleefd. "Het niet naleven van deze regels kan een oorlogsmisdaad zijn", aldus Türk. Hij roept ook op tot een staakt-het-vuren.

Meer uit Buitenland

Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

36 minuten geleden
Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

1 uur geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

2 uur geleden
Zeker zes doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.

2 uur geleden
Rutte en NAVO-landen houden eerste NAVO-Oekraïne-raad in Kyiv

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.

4 uur geleden
Zelensky meldt aanvallen op olie en basis Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.

5 uur geleden
Luchthaven Koeweit gesloten na schade door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.

6 uur geleden