Mensenrechtenchef: geweld Westoever dreigt uit de hand te lopen
GENÈVE (ANP/AFP) - Het oplaaiende geweld op de Westelijke Jordaanoever dreigt ernstig uit de hand te lopen. Daarvoor waarschuwt de Hoge Commissaris van de Verenigde Naties voor de Mensenrechten. "De meest recente doden en het geweld, in combinatie met de opruiende retoriek, dienen alleen maar om Israëli's en Palestijnen verder de afgrond in te duwen", zegt Volker Türk.
"Israël moet dringend iets veranderen aan het beleid en het optreden in de bezette Westelijke Jordaanover en voldoen aan de internationale standaarden voor mensenrechten, waaronder het beschermen en respecteren van het recht op leven", zegt de mensenrechtenchef. Volgens hem gaan zowel Israëli's als Palestijnen gebukt onder het geweld. Israël moet volgens hem doen wat het kan om dodelijk geweld te voorkomen. Als er toch doden vallen, moet goed onderzoek worden verricht.
Türk vindt dat er snel iets moet gebeuren. Dat vergt de politieke wil van Israël, de Palestijnen en de internationale gemeenschap. "Om een einde te maken aan dit geweld moet een einde komen aan de bezetting", zegt Türk. "Politieke machthebbers van alle zijden weten dit en moeten onmiddellijk aandringen op stappen om dit te bewerkstelligen."
Meer uit Buitenland
BÜRGENSTOCK (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat de Straat van Hormuz geopend wordt en dat Iran inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) uitnodigt voor nieuwe inspecties, mogelijk deze week al.
53 minuten geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse hooggerechtshof heeft oud-minister van Transport José Luis Ábalos veroordeeld tot 24 jaar cel. De oud-minister werd schuldig bevonden aan onder meer omkoping, verduistering en deelname aan een criminele organisatie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De afzwaaiende burgemeester van Manchester Andy Burnham zegt premier van het Verenigd Koninkrijk te willen worden. In een bericht op X reageert hij op het aftreden van Keir Starmer, eerder op maandagochtend. Die kondigde zijn opstappen aan nadat de druk op zijn positie sterk was toegenomen, onder meer vanwege een verwachte leiderschapsstrijd.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun en de Amerikaanse vicepresident JD Vance hebben telefonisch overlegd over de inspanningen voor een staakt-het-vuren in Libanon. Dat meldt het kantoor van Aoun maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Verspreid over heel Frankrijk zijn het afgelopen weekend minstens dertien mensen verdronken, meldt de Franse omroep BFMTV. Onder de drenkelingen zijn twee minderjarigen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X de afgetreden Britse premier Keir Starmer bedankt. De premier kondigde maandagochtend zijn vertrek aan, onder meer vanwege de toenemende dreiging van een leiderschapsverkiezing binnen zijn partij Labour.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Keir Starmer treedt af als premier van het Verenigd Koninkrijk. Dat zei hij tijdens een persconferentie voor Downing Street 10. Starmer zei zijn ontslag maandagochtend bij koning Charles te hebben ingediend.
4 uur geleden