Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenbureau VN wil onafhankelijk onderzoek naar Navalny

Mensenrechtenbureau VN wil onafhankelijk onderzoek naar Navalny

GENÈVE (ANP) - Het VN-mensenrechtenbureau OHCHR roept Rusland op om "geloofwaardig onderzoek" in te stellen naar de dood van Aleksej Navalny. Het bureau zegt "met schrik" kennis genomen te hebben van zijn dood.

"We merken op dat een staat een duurdere plicht heeft om de levens te beschermen van mensen wier vrijheid is afgenomen", zo staat in een verklaring van het OHCHR. "Als iemand in staatsdetentie sterft, is de staat vermoedelijk verantwoordelijk - een verantwoordelijkheid die alleen ontkracht kan worden door een onafhankelijk, grondig en transparant onderzoek dat wordt uitgevoerd door een onafhankelijk orgaan." Zo'n onderzoek moet nu wat het bureau betreft ingesteld worden.

Het OHCHR benadrukt al langer bezorgd te zijn over de aanklachten tegen Navalny en het feit dat hij herhaaldelijk is vastgezet op een manier "die willekeurig lijkt te zijn". Het hoofd van het bureau Volker Türk heeft in het verleden zijn zorgen geuit dat het Russische rechtssysteem misbruikt wordt voor politieke doeleinden, en opgeroepen tot de vrijlating van Navalny.

"We roepen de Russische autoriteiten op om de vervolging van politici, mensenrechtenverdedigers, journalisten en anderen te staken", schrijft het bureau in de nieuwste verklaring van vrijdag.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

1 uur geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

3 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

5 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

8 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

10 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

11 uur geleden