Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensenrechtenbureau VN wil onafhankelijk onderzoek naar Navalny

Mensenrechtenbureau VN wil onafhankelijk onderzoek naar Navalny

GENÈVE (ANP) - Het VN-mensenrechtenbureau OHCHR roept Rusland op om "geloofwaardig onderzoek" in te stellen naar de dood van Aleksej Navalny. Het bureau zegt "met schrik" kennis genomen te hebben van zijn dood.

"We merken op dat een staat een duurdere plicht heeft om de levens te beschermen van mensen wier vrijheid is afgenomen", zo staat in een verklaring van het OHCHR. "Als iemand in staatsdetentie sterft, is de staat vermoedelijk verantwoordelijk - een verantwoordelijkheid die alleen ontkracht kan worden door een onafhankelijk, grondig en transparant onderzoek dat wordt uitgevoerd door een onafhankelijk orgaan." Zo'n onderzoek moet nu wat het bureau betreft ingesteld worden.

Het OHCHR benadrukt al langer bezorgd te zijn over de aanklachten tegen Navalny en het feit dat hij herhaaldelijk is vastgezet op een manier "die willekeurig lijkt te zijn". Het hoofd van het bureau Volker Türk heeft in het verleden zijn zorgen geuit dat het Russische rechtssysteem misbruikt wordt voor politieke doeleinden, en opgeroepen tot de vrijlating van Navalny.

"We roepen de Russische autoriteiten op om de vervolging van politici, mensenrechtenverdedigers, journalisten en anderen te staken", schrijft het bureau in de nieuwste verklaring van vrijdag.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

1 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

1 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

2 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

2 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

2 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

5 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

5 uur geleden