
Mensenhaar moet milieuramp Mauritius minimaliseren
NAIROBI (ANP/RTR) - Bewoners van Mauritius verwerken hun afgeknipte haar in drijvende barrières die een olieramp op hun eiland in de Indische Oceaan moeten voorkomen. Mensenhaar neemt olie op maar geen water, aldus de eigenaresse van een duurzaam toerismebureau in het Oost-Afrikaanse land.
De zelfgemaakte barrières zijn een van de pogingen om de gevolgen van een olielekkage uit een gestrande tanker voor de kust zo klein mogelijk te houden. Op het eiland is een grote campagne gevoerd om het haar te krijgen. Kapsalons boden kortingen aan degenen die haar doneren, aldus de onderneemster. In de barrières, gemaakt van netten, zitten ook suikerrietbladeren. Plastic flessen moeten voor het drijfvermogen zorgen. De barrières moeten olie bijeenhouden totdat die kan worden opgezogen.
De olie uit het Japans schip Wakashio bedreigt de stranden van Mauritius, die ook bij toeristen zeer geliefd zijn. De lekkage ontstond nadat het schip een rif voor het eiland had geraakt.
Mauritius heeft inmiddels de noodtoestand uitgeroepen en de voormalige koloniale macht Frankrijk heeft hulp gestuurd. De milieugroepering Greenpeace vreest een grote ramp. In mangrovemoerassen moest al zwarte smurrie worden verwijderd.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP) - De voorrang die Oekraïne nu krijgt bij de aanschaf van Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingssystemen vraagt meer geduld van andere gegadigden. Zo heeft Zwitserland te horen gekregen dat zijn bestelling vertraging oploopt.
1 uur geledenBOOM (ANP) - Het Belgische dancefestival Tomorrowland gaat definitief door, ondanks een brand die het hoofdpodium verwoestte. Dat melden Belgische media donderdagmiddag.
1 uur geledenBOOM (ANP) - De organisatie van het Belgische festival Tomorrowland is bezig om een nieuw hoofdpodium te bouwen, nadat het oorspronkelijke podium woensdag werd verwoest door een brand. Dat meldt de VRT op basis van een e-mail aan de artiesten die vrijdag op de line-up van het dancefestival staan.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - Polen heeft zijn ambassadeur in Hongarije permanent teruggetrokken omdat de Hongaren asiel hebben verleend aan een voormalige Poolse onderminister die wordt beschuldigd van corruptie. De regering in Warschau spreekt over een vijandige daad. De omstreden politicus Marcin Romanowski zou overheidsgeld hebben verduisterd.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is "diep bedroefd" over de doden en gewonden die zijn gevallen bij de enige katholieke kerk in Gaza. De kerkvorst heeft een telegram uitgegeven via de tweede man binnen de kerk, staatssecretaris Pietro Parolin.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft de benoeming van Joelia Svyrydenko als nieuwe premier goedgekeurd, melden Oekraïense media. Ze is daardoor nu officieel de opvolger van Denys Sjmyhal.
6 uur geledenBOOM (ANP) - Het festival Tomorrowland volledig annuleren is "het laatste wat we willen doen", zei de burgemeester van Rumst, Jurgen Callaerts, tegen de VRT. Donderdagmiddag is er overleg met de lokale autoriteiten over hoe het festival verder moet, nadat het hoofdpodium woensdag volledig was afgebrand.
6 uur geleden