'Mensen werken langer door na verhoging AOW-leeftijd'
MAASTRICHT (ANP) - Mensen werken langer door sinds de AOW-leeftijd stapsgewijs wordt verhoogd. Volgens onderzoek van Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt en Maastricht University in opdracht van Ministerie van SZW is de piek in de pensioenleeftijd verschoven van 65 naar 66 jaar, ondanks dat mensen vaak de keuze hebben om ook op andere leeftijden met pensioen te gaan.
Sinds 2013 wordt de AOW-leeftijd stapsgewijs opgevoerd. Daarbij wordt de AOW-regeling steeds meer de leeftijd die bepaalt waarop mensen met pensioen gaan. De gemiddelde leeftijd waarop zelfstandigen met pensioen gaan stijgt daarbij harder dan die van mensen in loondienst.
Tegelijkertijd laat het onderzoek zien dat mensen langer in een werkloosheids- en arbeidsongeschiktheidsuitkering blijven. Daarbij beroepen steeds meer 65-plussers zich op deze regeling als gevolg van de hogere AOW-leeftijd. Maar ook komen meer mensen weer aan het werk.
Het percentage oudere werknemers dat denkt aan de fysieke en psychische eisen van het langer doorwerken te kunnen voldoen stijgt ook. Wel baart het de onderzoekers zorgen dat er de laatste jaren minder geld wordt uitgegeven aan scholing en cursussen, wat mogelijk op termijn van invloed kan zijn op de duurzame inzetbaarheid van mensen.
Meer uit Financieel
ASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
2 uur geledenBANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.
4 uur geledenBANGKOK (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwen dat de veerkracht van de wereldeconomie niet voor lief moet worden genomen. Dat staat in een verklaring na afloop van de bijeenkomst in Bangkok.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.
16 uur geleden