'Mensen werken langer door na verhoging AOW-leeftijd'
MAASTRICHT (ANP) - Mensen werken langer door sinds de AOW-leeftijd stapsgewijs wordt verhoogd. Volgens onderzoek van Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt en Maastricht University in opdracht van Ministerie van SZW is de piek in de pensioenleeftijd verschoven van 65 naar 66 jaar, ondanks dat mensen vaak de keuze hebben om ook op andere leeftijden met pensioen te gaan.
Sinds 2013 wordt de AOW-leeftijd stapsgewijs opgevoerd. Daarbij wordt de AOW-regeling steeds meer de leeftijd die bepaalt waarop mensen met pensioen gaan. De gemiddelde leeftijd waarop zelfstandigen met pensioen gaan stijgt daarbij harder dan die van mensen in loondienst.
Tegelijkertijd laat het onderzoek zien dat mensen langer in een werkloosheids- en arbeidsongeschiktheidsuitkering blijven. Daarbij beroepen steeds meer 65-plussers zich op deze regeling als gevolg van de hogere AOW-leeftijd. Maar ook komen meer mensen weer aan het werk.
Het percentage oudere werknemers dat denkt aan de fysieke en psychische eisen van het langer doorwerken te kunnen voldoen stijgt ook. Wel baart het de onderzoekers zorgen dat er de laatste jaren minder geld wordt uitgegeven aan scholing en cursussen, wat mogelijk op termijn van invloed kan zijn op de duurzame inzetbaarheid van mensen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
14 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
15 uur geleden