Mensen verzamelen zich voor demonstraties bij Vredespaleis
DEN HAAG (ANP) - Een paar honderd mensen zijn aan het begin van de vrijdagmiddag aanwezig bij de twee demonstraties bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Circa tweehonderd mensen nemen rond 12.30 uur deel aan de demonstratie om steun te betuigen aan de Israëliërs. Daarnaast heeft zich een ongeveer even groot aantal mensen verzameld om deel te nemen aan de betoging om de Palestijnen te steunen.
Het Internationaal Gerechtshof komt vrijdagmiddag met een tussenuitspraak in de door Zuid-Afrika aangespannen zaak tegen Israël. Zuid-Afrika beschuldigt Israël van genocide bij de militaire operatie in de Gazastrook.
De beide demonstraties zijn zo'n 200 meter uit elkaar, beide in de buurt van het Vredespaleis, waar het Internationaal Gerechtshof is gevestigd. Er is veel politie aanwezig, onder meer te paard.
Vlaggen
De demonstranten die Israël steunen, hebben Israëlische en Nederlandse vlaggen bij zich. Ook staat er een videoscherm, waarop beelden worden afgespeeld van de aanval van Hamas op Israël in oktober. Op borden staat onder meer "Bring them home now", verwijzend naar de door Hamas bij de aanval op Israël in oktober ontvoerde mensen.
Bij de ingang van het Vredespaleis, iets verderop, staan de pro-Palestina-demonstranten. Zij hebben borden bij zich met daarop teksten als "Een smet op ons collectief geweten kinderkerkhof Gaza" en "Justice for Palestinians".
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
14 uur geleden