Mensen schaatsen op Prinsengracht in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Mensen zijn zaterdagochtend toch aan het schaatsen op de Prinsengracht in Amsterdam. Het ijs op de grachten leek lang nog te dun, maar een groep van zo'n dertig man waagde zich in de ochtend op het ijs op de Prinsengracht. De gemeente waarschuwde zaterdagmiddag dat het ijs op de grachten vaak nog onbetrouwbaar is. Op de Prinsengracht zakte een vrouw door het ijs. Ze kon door omstanders worden gered.
De gemeente riep Amsterdammers vrijdag al op om zoveel mogelijk in de eigen wijk te gaan schaatsen, om drukte en daarmee de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Als het echt te druk wordt, aarzelt de stad niet om delen van het ijs af te sluiten.
Donderdag schreef de politie een boete uit aan een man die met zijn bootje het laagje ijs op de Prinsengracht kapotmaakte. De man kreeg de bekeuring omdat hij tegen de richting in voer, zegt de politie. Niet voor het vernielen van het ijs.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het dodelijke ongeluk met de Stint op 20 september 2018 in Oss heeft de levens van de nabestaanden ingrijpend veranderd. "Mijn leven stortte in en ik krijg het niet meer opgebouwd zoals ik zou willen. Ik zie wel licht in de verte, maar ik kom er niet", zei de moeder van Dana (8) en Liva (4), die bij het ongeluk om het leven kwamen.
23 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Amsterdamse gerechtshof heeft donderdag in hoger beroep straffen tot 27,5 jaar cel opgelegd in de strafzaak over de moord op Peter R. de Vries. De hoogste straffen zijn voor Delano G. (26) en Kamil E. (39). Krystian M. (30) kreeg 26 jaar en een maand.
43 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Rijksmuseum krijgt een vestiging in Eindhoven. Het nieuw te bouwen museum toont werken uit de wereldberoemde collectie en komt aan de Dommel, vlak bij het station. Dat maakte de gemeente Eindhoven donderdag bekend. Het plan is dat het over zes tot acht jaar de deuren opent. ASML is founding partner.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De problemen met de verouderde Haringvlietbrug zijn erger dan gedacht. In de lassen van de ondersteuningsbalk onder een van de rijstroken zit vermoeiing, meldt demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat in een brief aan de Tweede Kamer. "Bij deze lassen kunnen kleine scheurtjes plotseling doorscheuren."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS is bezorgd over de huidige staat en de toekomst van de spoorinfrastructuur. Zo reageert NS-directeur Wouter Koolmees op het bericht dat ProRail alleen nog maar noodzakelijk onderhoud kan doen en zich dus niet kan richten op de toekomstbestendigheid van het spoor. Dat komt omdat de spoorbeheerder kampt met een personeels- en geldtekort.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - ProRail kan de komende jaren op steeds meer delen van het spoor alleen strikt noodzakelijk onderhoud plegen. Werkzaamheden om het spoor 'toekomstklaar' te maken, raken daarbij in de verdringing. Volgens de spoorbeheerder komt dat door tekorten aan geld en personeel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen van kindermisbruik is in vier jaar met 20 procent toegenomen. Dit blijkt uit cijfers van de Monitor seksueel geweld tegen kinderen 2020-2024. In die periode steeg het aantal meldingen geregistreerd door de politie van 3010 naar 3690 per jaar. Vooral het onlinemisbruik neemt toe, zoals grooming en het verspreiden van naaktbeelden.
5 uur geleden