Mensen mogen Wuhan toch niet verlaten van regering
WUHAN (ANP/RTR) - China handhaaft het isolement van Wuhan. Inwoners die niet in contact zijn geweest met mensen die besmet zijn met het nieuwe coronavirus, mogen de stad toch niet verlaten. De Chinese regering is teruggekomen op een eerder besluit om de restricties iets te versoepelen. De virusuitbraak is begonnen in Wuhan.
China maakte bekend de restricties in delen van het land iets te versoepelen, omdat het aantal nieuwe gevallen van het longvirus steeds lager werd. Wuhan is sinds 23 januari afgesloten, om verspreiding van het virus tegen te gaan. In andere delen van het land worden de versoepelingen wel doorgevoerd.
Het aantal geïnfecteerden steeg zondag met 409 tot ruim 77.000. 150 mensen overleden zondag, dat is het hoogste aantal in een etmaal sinds de start van de uitbraak. Het totale dodental staat op 2592.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP) - In Nepal zijn na de overstromingen van afgelopen week tot dusver 184 toeristen gered. Dat meldt het Nepalese toerismebureau (NTB), dat ook laat weten dat met 420 buitenlanders nog geen contact is.
16 minuten geledenKYIV (ANP) - Een Russische aanval bij de Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft aan zeker 27 mensen het leven gekost. Nog eens 42 personen raakten gewond, meldt een Oekraïense bestuurder. De aanval zou hebben plaatsgevonden in het district Boetsja.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India gaat gletsjers extra in de gaten houden in de grensregio's met Nepal en China. Dat maakten de Indiase autoriteiten bekend nadat overstromingen in het bergachtige gebied deze week honderden levens hadden gekost.
2 uur geledenNASHVILLE (ANP) - De internationale luchthaven van Nashville wordt mogelijk vernoemd naar de overleden zangeres Dolly Parton. De gouverneur van Tennessee, Bill Lee, en de luchthaven hebben bekendgemaakt dat ze een voorstel hebben gedaan het vliegveld te vernoemen. De Amerikaanse countryzangeres overleed onlangs op 80-jarige leeftijd na een korte strijd tegen kanker.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Nepal heeft mogelijk 4 tot 5 miljard dollar nodig voor de wederopbouw na de zware overstromingen van deze week. Dat zei minister van Financiën Swarnim Wagle, die benadrukte dat het ging om een schatting.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een militaire rechtbank heeft de bekentenissen van Khalid Sheikh Mohammed ongeldig verklaard. Daarover berichten diverse Amerikaanse media, waaronder The New York Times. Sheikh Mohammed zou het "meesterbrein" achter de aanslagen van 11 september 2001 zijn geweest waarbij bijna 3.000 mensen omkwamen.
5 uur geledenKATHMANDU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Nepal heeft na de verwoestende overstromingen deze week buitenlandse specialistische hulp nodig, maar niet bij de algemene zoek- en reddingsoperaties. Dat zegt de Nepalese minister van Buitenlandse Zaken Shisir Khanal tegen Reuters.
7 uur geleden