Mensen mogen Wuhan toch niet verlaten van regering
WUHAN (ANP/RTR) - China handhaaft het isolement van Wuhan. Inwoners die niet in contact zijn geweest met mensen die besmet zijn met het nieuwe coronavirus, mogen de stad toch niet verlaten. De Chinese regering is teruggekomen op een eerder besluit om de restricties iets te versoepelen. De virusuitbraak is begonnen in Wuhan.
China maakte bekend de restricties in delen van het land iets te versoepelen, omdat het aantal nieuwe gevallen van het longvirus steeds lager werd. Wuhan is sinds 23 januari afgesloten, om verspreiding van het virus tegen te gaan. In andere delen van het land worden de versoepelingen wel doorgevoerd.
Het aantal geïnfecteerden steeg zondag met 409 tot ruim 77.000. 150 mensen overleden zondag, dat is het hoogste aantal in een etmaal sinds de start van de uitbraak. Het totale dodental staat op 2592.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
20 minuten geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
50 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.
1 uur geledenBURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
3 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
4 uur geledenDJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
5 uur geleden