Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensen met schulden zijn vanaf 1 april beter beschermd

Mensen met schulden zijn vanaf 1 april beter beschermd

DEN HAAG (ANP) - Vanaf 1 april worden mensen met schulden beter beschermd, omdat op die datum de Wet Kwaliteit incassodienstverlening van kracht wordt. Incassodienstverleners moeten zich vanaf 1 april verplicht registreren en aan kwaliteitseisen voldoen. Hiermee weten ook schuldeisers beter wat incassobureaus voor hen kunnen doen, stelt het ministerie van Justitie en Veiligheid. De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met de uitwerking van de regels die bij de wet horen.

De wet moet daarnaast een einde maken aan misstanden bij incassopraktijken, waardoor mensen met schulden regelmatig dieper in de ellende komen in plaats van dat ze geholpen worden.

"Incassodienstverlening noemen we niet voor niets dienstverlening: misstanden en onheuse bejegening horen er niet bij", zegt demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming). "Met deze eisen kan zowel een schuldeiser als een schuldenaar rekenen op kwaliteit én duidelijkheid bij het afhandelen van schulden en vorderingen. Zo kan iedereen op het werk van incassodienstverleners vertrouwen."

Openbaar register

De wet stelt kwaliteitseisen aan onder meer de omgang met mensen die een schuld hebben en met schuldeisers. Ook gelden er vanaf 1 april wettelijke eisen voor klachtbehandeling, vakbekwaamheid en informatievoorziening. Via de wet wordt ook stapeling van incassokosten bij terugkerende vorderingen beperkt. Die beperking gaat op 1 oktober in.

Nieuwe incassodienstverleners moeten zich vanaf 1 april dit jaar direct registreren in een openbaar toegankelijk register. Bestaande incassodienstverleners moeten dat voor 1 april 2025 doen. De Inspectie Justitie en Veiligheid houdt toezicht op de kwaliteitseisen en de registratieplicht. Als de dienstverleners zich niet aan de regels houden, kan de Inspectie handhaven.

Meer uit Binnenland

Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

46 minuten geleden
RWS roept op tijdens werk aan A2: rijd niet binnendoor

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.

1 uur geleden
Tientallen websites met designerdrugs offline gehaald om gevaren

DEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.

1 uur geleden
Advocaten: verdachte Z. was tijdens roof niet in Drents Museum

ASSEN (ANP) - Het bewijs tegen vermeende kunstrover Bernhard Z. (35) is minder overweldigend dan het Openbaar Ministerie heeft betoogd, zo hebben zijn advocaten donderdag in hun pleidooi gezegd. Ze hebben gepleit voor vrijspraak.

1 uur geleden
Vrouw doodgestoken in Hoofddorp, man aangehouden

HOOFDDORP (ANP) - Het slachtoffer van de dodelijke steekpartij in een woning in Hoofddorp woensdagavond is een vrouw, meldt de politie donderdag. De persoon die werd aangehouden is een 34-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats.

1 uur geleden
Staatssecretaris wil brandveiligheidskeuringen voor stallen

DEN HAAG (ANP) - Boeren moeten regelmatig hun technische installaties laten controleren om het risico op stalbranden te voorkomen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) schrijft in een Kamerbrief dat hij "zo spoedig mogelijk" brandveiligheids- en elektrakeuringen wil invoeren.

2 uur geleden
AP gaat beveiliging data bij ICT-leveranciers controleren

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) gaat binnenkort bij een aantal ICT-leveranciers in Nederland preventief controleren hoe zij de digitale beveiliging hebben geregeld. Zo kunnen zij tijdig aanpassingen doen als dat nodig blijkt. Na een reeks grote datalekken, bij onder meer Odido en Clinical Diagnostics, wil de AP met deze controles de preventie tegen cyberaanvallen en datalekken bevorderen.

2 uur geleden