Mensen met partner buiten EU sturen ministers valentijnskaart
DEN HAAG (ANP) - In de aanloop naar Valentijnsdag, komende zondag, kunnen ministers Hugo de Jonge (Volksgezondheid) en Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) alvast wat kaartjes tegemoetzien. De afzenders zijn Nederlanders met een partner buiten de EU, die met de valentijnskaarten gericht aan de bewindslieden aandacht willen vragen voor de situatie waarin ze verkeren.
Want door reisrestricties zijn zij gescheiden van hun geliefden, ook op Valentijnsdag. Op 23 januari is de uitzondering voor langeafstandsgeliefden op het reisverbod ingetrokken. Ook is een vliegverbod ingesteld voor Zuid-Amerika, Zuid-Afrika en het Verenigd Koninkrijk. "Deze maatregelen zouden gelden totdat een verplichte quarantaine is ingesteld. Het is echter angstvallig stil omtrent dit onderwerp", aldus de groep met de naam #LoveIsEssential.
Vorig jaar werden mensen met een buitenlandse partner ook een tijd lang gescheiden van hun geliefde. "Voor veel leden is het alleen zijn opnieuw zwaar." Daarom vraagt de groep de ministers "met klem om deze perspectiefloze situatie op te heffen".
Leden van de groep hebben individueel valentijnskaarten, met daarop een foto van het betreffende stel, naar de postadressen van de ministers gestuurd. De actiegroep heeft naar eigen zeggen ruim zevenhonderd leden die geraakt zijn door het inreisverbod.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
8 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
12 uur geleden