Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensen met Nederlandse herkomst hebben vaak weinig divers netwerk

Mensen met Nederlandse herkomst hebben vaak weinig divers netwerk

DEN HAAG (ANP) - Mensen met een Nederlandse achtergrond mengen nauwelijks met mensen met buitenlandse wortels. Zij hebben in hun netwerk relatief weinig buren, collega's, familie, huisgenoten of klasgenoten met een andere herkomst. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is de scheiding nog sterker onder rijkere mensen die in Nederland zijn geboren en Nederlandse ouders hebben.

Het statistiekbureau heeft dit uitgezocht over de jaren 2009 tot en met 2020, een periode waarin veel meer mensen met buitenlandse wortels in Nederland zijn komen wonen. In het dagelijks leven komen mensen van Nederlandse herkomst dus steeds meer mensen met een andere achtergrond tegen. Toch is de scheiding tussen deze groepen niet gedaald, maar juist licht gestegen. Een diverse maatschappij zorgt er dus niet per se voor dat mensen met andere achtergronden meer met elkaar mengen, concludeert het CBS.

Hoe meer geld mensen van Nederlandse herkomst hebben, hoe meer gescheiden ze leven. Het CBS denkt dat dit komt doordat in rijkere buurten en bij bedrijven met veel goedbetaalde banen, relatief minder mensen van buitenlandse herkomst wonen en werken. Daardoor is hun netwerk minder divers. Onder mensen met bijvoorbeeld Turkse en Marokkaanse wortels is dat andersom: mensen met een hoger inkomen hebben juist een minder gescheiden netwerk dan mensen met een lager inkomen.

Alle bevolkingsgroepen leven volgens de onderzoekers in een bepaalde mate gescheiden van elkaar. Mensen die op elkaar lijken zoeken elkaar immers op. Te veel scheiding kan echter, zoals blijkt uit wetenschappelijk onderzoek, zorgen voor sterke "sociale bubbels" die kunnen leiden tot meer polarisatie. Om te ontdekken hoe groot deze zogenoemde herkomstsegregatie is, koppelde het statistiekbureau allerlei datasets aan elkaar. Daaruit vloeit een soort netwerk van alle Nederlanders, waarmee het CBS heeft berekend hoeveel mensen van hun eigen, of juist een andere herkomstgroep daarin zitten.

Meer uit Binnenland

Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

24 minuten geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

2 uur geleden
Kabinet bedankt Spanje voor hulp bij repatriëring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.

2 uur geleden
Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

3 uur geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

3 uur geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

4 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

4 uur geleden