Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensen met hoge schulden krijgen langer voor goedkoper huis

Mensen met hoge schulden krijgen langer voor goedkoper huis

DEN HAAG (ANP) - Mensen met dusdanig hoge schulden dat er beslag wordt gelegd om hun inkomen, krijgen langer de tijd om een goedkoper huis te vinden. Momenteel krijgen mensen met een hoge huur of hypotheek zes maanden lang recht op een hoger bedrag per maand waar geen beslag op wordt gelegd. Dit wordt verlengd naar maximaal twee jaar, kondigt minister Carola Schouten (Armoedebeleid) aan.

Alleen bij mensen met problematische schulden wordt beslag gelegd op het inkomen. Dit gebeurt nadat een schuldeiser de schuld heeft overgedragen aan een deurwaarder en het de deurwaarder niet lukt een betalingsregeling te treffen. Als beslag wordt gelegd, gaat een deel van het inkomen (bijvoorbeeld het salaris) eerst naar de deurwaarder. Maar er mag geen beslag worden gelegd op het volledige inkomen: mensen houden recht op een bepaald bedrag. Deze 'beslagvrije voet' wordt berekend op basis van persoonlijke gegevens zoals inkomen, zorgkosten en toeslagen.

Mensen met hoge woonlasten krijgen tijdelijk een hogere beslagvrije voet, zodat zij niet op straat komen te staan. Maar om ervoor te zorgen dat ze hun schulden kunnen aflossen, moeten die woonlasten wel omlaag. Schuldenaren krijgen daar nu zes maanden voor. Uitkeringsinstantie UWV had al eerder gevraagd om dit te verlengen. De termijn "strookt niet met de situatie op de woningmarkt". De uitvoerder ziet het liefst dat de termijn helemaal wordt afgeschaft.

Ook Schouten noemt de huidige termijn "niet realistisch gezien de huidige schaarste". Zij wil de regels aanpassen zodat mensen anderhalf jaar de tijd krijgen. De schuldeiser kan die termijn daarna nog eens verlengen met zes maanden, "als binnen die periode het beslag kan worden afgerond".

Meer uit Binnenland

Vorig jaar iets meer mensen verdronken dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.

6 minuten geleden
Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

2 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

4 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

4 uur geleden
Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

7 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

7 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

8 uur geleden