'Mensen met beperking vergeten groep'
UTRECHT (ANP) - De meer dan 2 miljoen mensen met een beperking of chronische aandoening vormen een vergeten groep als het gaat om de versoepelingen van de coronaregels. Dat vindt de belangenorganisatie Ieder(in).
Veel chronisch zieken in risicogroepen sluiten zich op in huis, blinden en slechtzienden en mensen in een rolstoel kunnen zich niet goed houden aan 1,5 meter, aldus Ieder(in).
Uit een onderzoek in mei onder 2100 mensen met een beperking blijkt dat 45 procent last heeft van eenzaamheid en 40 procent van stress of psychische klachten. Het noodgedwongen uitstellen van medische behandelingen en afspraken geeft onrust, het uitblijven van het opstarten van de dagopvang werkt isolerend, stelt Ieder(in).
De organisatie wil actie van het kabinet. Zo moeten mensen met een beperking informatie krijgen over versoepeling van maatregelen die specifiek op hen is afgestemd. En er moeten speciale voorzieningen komen zodat mensen met gezondheidsrisico's weer kunnen terugkeren naar werk, onderwijs en hun sociale leven, vindt de organisatie.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS benadrukt een "zorgvuldige ethische afweging" te hebben gemaakt om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Woensdag heeft de NPO bekendgemaakt alsnog een Nederlandse inzending te verzorgen. Een onafhankelijk team van experts moet bij de NPO de Nederlandse deelname in 2027 vormgeven.
24 minuten geledenBERGEN (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper, bekend van onder meer het boek Het zakmes, is dinsdagavond op 74-jarige leeftijd na een kort ziekbed overleden. Dat heeft uitgeverij Hoogland & Van Klaveren woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO heeft besloten weer naar het Eurovisie Songfestival te gaan om weer de verbinding met Europa te zoeken. Dat zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over het besluit om in tegenstelling tot AVROTROS wel naar Bulgarije af te reizen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland keert na een jaar afwezigheid terug op het Eurovisie Songfestival. Een onafhankelijk team van experts verzorgt vanuit de NPO de Nederlandse deelname in 2027, heeft de NPO woensdag bekendgemaakt. De NOS is verantwoordelijk voor de verslaggeving, voorbeschouwingen en het commentaar.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De 20-jarige verdachte van de dodelijke aanrijding in het Zeeuwse Vogelwaarde komt donderdag op vrije voeten. De advocaten van J. vroegen de rechtbank woensdag tijdens de eerste inleidende zitting om het voorarrest van hun cliënt te schorsen. Dat heeft de rechtbank onder een aantal strenge voorwaarden toegewezen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mark Teurlings, de advocaat van oud-gemeenteambtenaar Jim B., meent dat het voor justitie een hele "uitdaging" is om hem veroordeeld te krijgen. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar tegen B. voor corruptie, computervredebreuk en medeplichtigheid aan geweld. De informatie die hij heeft opgezocht in de systemen van de gemeente Amsterdam is volgens justitie gebruikt bij zeker 95 geweldsincidenten. "Twaalf jaar voor een man die niemand heeft aangeraakt, het past niet bij zijn rol", zei Teurlings.
3 uur geleden