Mensen lezen meer, maar boekenwinkel profiteert niet
AMSTERDAM (ANP) - Mensen lezen sinds de coronamaatregelen aanzienlijk meer, maar de echte boekhandels profiteren daar helemaal niet van. Ze verkopen tientallen procenten minder aan papieren boeken. Op het dieptepunt, begin april, was er zelfs 40 procent minder afzet dan vorig jaar in dezelfde periode. Dat meldt de stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, de CPNB.
Er werden online wel meer fysieke boeken besteld, voor het eerst zelfs meer dan er bij echte boekwinkels werden gekocht. Toch maakt dat de daling in de totale aantallen verkochte papieren boeken niet goed.
Het boekenvak heeft een campagne ontwikkeld, de #ikleesthuis-actie, om mensen op allerlei manieren op het nut en plezier van lezen te wijzen, juist in een tijd als deze. Die slaat volgens de CPNB goed aan en wordt uitgebreid.
In totaal ondernam 54 procent van de consumenten tijdens de coronamaatregelen één of meerdere "leesactiviteiten", aldus de CPNB. "Daarmee evenaart lezen streamingsdiensten als Netflix." Zeven op de tien incidentele lezers is daadwerkelijk meer gaan lezen.
Volgens de CPNB herlezen mensen veel boeken of pakken ze een boek uit de kast dat ze al veel langer in huis hadden.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiënten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
5 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
6 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
9 uur geleden