Mensen lezen meer, maar boekenwinkel profiteert niet
AMSTERDAM (ANP) - Mensen lezen sinds de coronamaatregelen aanzienlijk meer, maar de echte boekhandels profiteren daar helemaal niet van. Ze verkopen tientallen procenten minder aan papieren boeken. Op het dieptepunt, begin april, was er zelfs 40 procent minder afzet dan vorig jaar in dezelfde periode. Dat meldt de stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, de CPNB.
Er werden online wel meer fysieke boeken besteld, voor het eerst zelfs meer dan er bij echte boekwinkels werden gekocht. Toch maakt dat de daling in de totale aantallen verkochte papieren boeken niet goed.
Het boekenvak heeft een campagne ontwikkeld, de #ikleesthuis-actie, om mensen op allerlei manieren op het nut en plezier van lezen te wijzen, juist in een tijd als deze. Die slaat volgens de CPNB goed aan en wordt uitgebreid.
In totaal ondernam 54 procent van de consumenten tijdens de coronamaatregelen één of meerdere "leesactiviteiten", aldus de CPNB. "Daarmee evenaart lezen streamingsdiensten als Netflix." Zeven op de tien incidentele lezers is daadwerkelijk meer gaan lezen.
Volgens de CPNB herlezen mensen veel boeken of pakken ze een boek uit de kast dat ze al veel langer in huis hadden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
12 uur geledenHATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
21 uur geleden