Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mensen kopen meer sinterklaascadeaus, LEGO en Hitster populair

Mensen kopen meer sinterklaascadeaus, LEGO en Hitster populair

UTRECHT (ANP) - Veel Nederlanders hebben hun sinterklaascadeaus al gekocht in een winkel of online besteld. Bij speelgoedketen Top1Toys en Amazon zijn dit jaar tot nu toe meer aankopen gedaan dan in de laatste week voor pakjesavond vorig jaar. Bij bol lijkt Sinterklaas "minstens net zo groots" te zijn als vorig jaar, aldus een woordvoerster van de webwinkel. Vooral het muziekspel Hitster is dit jaar een populair sinterklaascadeau, net als producten van LEGO.

Verkoopdirecteur Hans Hummelink van groothandelaar Otto Simon, waar Top1Toys onder valt, verwacht dat dit jaar 5 tot 6 procent meer sinterklaasaankopen worden gedaan dan vorig jaar. Mensen hebben hun cadeaus wel iets later gekocht. Dat komt volgens hem omdat koopjesfestijn Black Friday en 5 december iets later vallen dan in 2023. Naast Hitster zijn onder andere de Ghost Bubble-bubbelblazers populair en hebben consumenten meer aandacht voor biologische producten. "Hier is beduidend meer vraag naar", stelt hij. Als voorbeeld noemt Simon speelgoed van Jipy dat van biologisch plastic is gemaakt.

Amazon maakt elk jaar een lijst van de honderd populairste speelgoedartikelen. Het populairst zijn de elektronische huisdieren Bitzee, die kinderen kunnen verzorgen en laten groeien. Daarnaast doen ook spellen zoals het kaartspel UNO het volgens een woordvoerster nog altijd goed. Voor volwassenen worden veel AirPods van Apple verkocht. "We zijn pas een relatief korte periode bezig in Nederland (4,5 jaar), maar steeds meer Nederlanders weten ons te vinden", aldus de zegsvrouw.

'Populariteit ontploft'

Lief en schattig speelgoed is bij bol "niet aan te slepen", maar ook "griezelige" producten zoals die van de Netflix-serie Wednesday doen het goed. "Vorig jaar was het spel Hitster al erg in trek, dit jaar is de populariteit ervan echt ontploft", zegt de woordvoerster verder. Ook speelgoed voor volwassenen wordt veel verkocht volgens haar. Bol heeft mensen geadviseerd vroeg te bestellen voor de feestdagen om ervoor te zorgen dat ze hun aankopen op tijd binnen hebben. Veel mensen hebben dat volgens de zegsvrouw gedaan.

Intertoys beleeft tot nu toe "een heel normaal sinterklaasjaar" dat naar verwachting in lijn ligt met vorig jaar, meldt een woordvoerder van de keten. Wel zegt hij dat de vergelijking met vorig jaar lastig is, onder meer door de latere Black Friday. Ook denkt Intertoys dat veel mensen volgend weekend Sinterklaas vieren en daarom aankomende week pas cadeaus kopen.

Meer uit Financieel

Ngo: TotalEnergies betrokken bij oorlogsmisdaden in Mozambique

MOZAMBIQUE (ANP/AFP) - Een mensenrechtengroep heeft een juridische klacht ingediend tegen TotalEnergies, waarin het Franse energieconcern wordt beschuldigd van "medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden" bij zijn gasproject in Mozambique. Het European Centre for Constitutional and Human Rights (ECCHR) richt zijn klacht op vermeende misstanden door soldaten van een gezamenlijke taskforce (JTF). Deze eenheid was ingezet om het terrein te beveiligen waar TotalEnergies actief is.

29 minuten geleden
Verzekeraar Achmea mikt op resultaat van 1 miljard euro in 2030

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea streeft naar een verdere stijging van het operationeel resultaat tot 1 miljard euro in 2030. De grootste zorgverzekeraar van Nederland, bekend van merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer, Interpolis en FBTO, wil dat nieuwe doel bereiken met investeringen in groei, innovatie, digitalisering en efficiency.

1 uur geleden
EU wordt mogelijk strenger voor clouddiensten Amazon en Microsoft

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of de clouddiensten van Amazon en Microsoft zo belangrijk zijn voor andere bedrijven dat ze een zogenaamde poortwachtersrol spelen. Als dat het geval is, legt Brussel de divisies strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA). Ze moeten dan onder andere meer ruimte bieden aan concurrenten.

1 uur geleden
AkzoNobel heft bij fusie beschermingsmuur tegen overnames op

AMSTERDAM (ANP) - Na de fusie tussen AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta, heft het Nederlandse verfconcern ook zijn beschermingsconstructie tegen ongewenste overnamepogingen op. Dat zei voorzitter van de raad van commissarissen Ben Noteboom in een toelichting op de samensmelting.

2 uur geleden
Verfmaker AkzoNobel zakt op rood Damrak na fusienieuws

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte ruim 2 procent.

3 uur geleden
Claimstichting begint zaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.

3 uur geleden
Levensmiddelenindustrie: stabiele prijzen minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).

5 uur geleden