Mensen kopen meer sinterklaascadeaus, LEGO en Hitster populair
UTRECHT (ANP) - Veel Nederlanders hebben hun sinterklaascadeaus al gekocht in een winkel of online besteld. Bij speelgoedketen Top1Toys en Amazon zijn dit jaar tot nu toe meer aankopen gedaan dan in de laatste week voor pakjesavond vorig jaar. Bij bol lijkt Sinterklaas "minstens net zo groots" te zijn als vorig jaar, aldus een woordvoerster van de webwinkel. Vooral het muziekspel Hitster is dit jaar een populair sinterklaascadeau, net als producten van LEGO.
Verkoopdirecteur Hans Hummelink van groothandelaar Otto Simon, waar Top1Toys onder valt, verwacht dat dit jaar 5 tot 6 procent meer sinterklaasaankopen worden gedaan dan vorig jaar. Mensen hebben hun cadeaus wel iets later gekocht. Dat komt volgens hem omdat koopjesfestijn Black Friday en 5 december iets later vallen dan in 2023. Naast Hitster zijn onder andere de Ghost Bubble-bubbelblazers populair en hebben consumenten meer aandacht voor biologische producten. "Hier is beduidend meer vraag naar", stelt hij. Als voorbeeld noemt Simon speelgoed van Jipy dat van biologisch plastic is gemaakt.
Amazon maakt elk jaar een lijst van de honderd populairste speelgoedartikelen. Het populairst zijn de elektronische huisdieren Bitzee, die kinderen kunnen verzorgen en laten groeien. Daarnaast doen ook spellen zoals het kaartspel UNO het volgens een woordvoerster nog altijd goed. Voor volwassenen worden veel AirPods van Apple verkocht. "We zijn pas een relatief korte periode bezig in Nederland (4,5 jaar), maar steeds meer Nederlanders weten ons te vinden", aldus de zegsvrouw.
'Populariteit ontploft'
Lief en schattig speelgoed is bij bol "niet aan te slepen", maar ook "griezelige" producten zoals die van de Netflix-serie Wednesday doen het goed. "Vorig jaar was het spel Hitster al erg in trek, dit jaar is de populariteit ervan echt ontploft", zegt de woordvoerster verder. Ook speelgoed voor volwassenen wordt veel verkocht volgens haar. Bol heeft mensen geadviseerd vroeg te bestellen voor de feestdagen om ervoor te zorgen dat ze hun aankopen op tijd binnen hebben. Veel mensen hebben dat volgens de zegsvrouw gedaan.
Intertoys beleeft tot nu toe "een heel normaal sinterklaasjaar" dat naar verwachting in lijn ligt met vorig jaar, meldt een woordvoerder van de keten. Wel zegt hij dat de vergelijking met vorig jaar lastig is, onder meer door de latere Black Friday. Ook denkt Intertoys dat veel mensen volgend weekend Sinterklaas vieren en daarom aankomende week pas cadeaus kopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Opnieuw drukten verliezen onder chipaandelen op de belangrijke graadmeters, ondanks recordresultaten die de Zuid-Koreaanse chipmaker Samsung meldde. Beleggers vragen zich af of koerswinsten voor de sector uit het voorgaande kwartaal nog houdbaar zijn. Na nieuwe aanvallen in de Straat van Hormuz stegen de olieprijzen weer.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een vergunning ingetrokken die het Iran tijdelijk mogelijk maakte om olie te exporteren. Vorige maand schortte het Amerikaanse ministerie van Financiƫn sancties op Iraanse olie op tot en met 21 augustus. Maar na nieuwe beschietingen van tankers in de Straat van Hormuz eindigt die vrijstelling nu, aldus het ministerie.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Airbus is van plan om met een vliegtuigmotorenfabrikant een bedrijf op te zetten voor de productie van waterstofmotoren. Die moeten op termijn een alternatief worden voor verbrandingsmotoren op fossiele brandstoffen, om zo de CO2-uitstoot van de luchtvaart te verminderen. De Europese vliegtuigbouwer verwacht dat de joint venture met MTU Aero Engines vanaf volgend jaar actief is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de glastuinbouw zullen door nieuwe klimaatmaatregelen verlies lijden als ze dezelfde opbrengsten behalen als in de afgelopen jaren. Dat is een van de conclusies van onderzoekers van Wageningen Social & Economic Research na een analyse van verschillende plannen. In al die beleidsvarianten gaan de energiekosten sterk omhoog door de beprijzing van CO2-uitstoot.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV noemt het een belangrijke stap dat de Eerste Kamer heeft ingestemd met een wetsvoorstel dat flexwerkers meer zekerheid biedt over onder meer hun inkomen en werktijden. De vakbond waarschuwt wel dat onzeker werk zich kan verplaatsen naar andere constructies als de politiek maar een deel van de maatregelen doorvoert. Ook is goede handhaving nodig om te voorkomen dat regels worden omzeild.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak stond dinsdag onder druk door forse koersverliezen bij de grote chipbedrijven. ASMI, ASML en Besi verloren tot meer dan 7 procent, na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector eerder op de dag. Die volgden op de resultaten van Samsung.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Contractuele afspraken die werknemers verbieden om bij een concurrent aan de slag te gaan, hebben mogelijk een negatief effect op de productiviteit. Dat stelt de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in een rapport. Concurrentiebedingen worden de afgelopen vijf jaar steeds vaker opgenomen in een contract, ziet de organisatie.
13 uur geleden