Mensen kopen meer sinterklaascadeaus, LEGO en Hitster populair
UTRECHT (ANP) - Veel Nederlanders hebben hun sinterklaascadeaus al gekocht in een winkel of online besteld. Bij speelgoedketen Top1Toys en Amazon zijn dit jaar tot nu toe meer aankopen gedaan dan in de laatste week voor pakjesavond vorig jaar. Bij bol lijkt Sinterklaas "minstens net zo groots" te zijn als vorig jaar, aldus een woordvoerster van de webwinkel. Vooral het muziekspel Hitster is dit jaar een populair sinterklaascadeau, net als producten van LEGO.
Verkoopdirecteur Hans Hummelink van groothandelaar Otto Simon, waar Top1Toys onder valt, verwacht dat dit jaar 5 tot 6 procent meer sinterklaasaankopen worden gedaan dan vorig jaar. Mensen hebben hun cadeaus wel iets later gekocht. Dat komt volgens hem omdat koopjesfestijn Black Friday en 5 december iets later vallen dan in 2023. Naast Hitster zijn onder andere de Ghost Bubble-bubbelblazers populair en hebben consumenten meer aandacht voor biologische producten. "Hier is beduidend meer vraag naar", stelt hij. Als voorbeeld noemt Simon speelgoed van Jipy dat van biologisch plastic is gemaakt.
Amazon maakt elk jaar een lijst van de honderd populairste speelgoedartikelen. Het populairst zijn de elektronische huisdieren Bitzee, die kinderen kunnen verzorgen en laten groeien. Daarnaast doen ook spellen zoals het kaartspel UNO het volgens een woordvoerster nog altijd goed. Voor volwassenen worden veel AirPods van Apple verkocht. "We zijn pas een relatief korte periode bezig in Nederland (4,5 jaar), maar steeds meer Nederlanders weten ons te vinden", aldus de zegsvrouw.
'Populariteit ontploft'
Lief en schattig speelgoed is bij bol "niet aan te slepen", maar ook "griezelige" producten zoals die van de Netflix-serie Wednesday doen het goed. "Vorig jaar was het spel Hitster al erg in trek, dit jaar is de populariteit ervan echt ontploft", zegt de woordvoerster verder. Ook speelgoed voor volwassenen wordt veel verkocht volgens haar. Bol heeft mensen geadviseerd vroeg te bestellen voor de feestdagen om ervoor te zorgen dat ze hun aankopen op tijd binnen hebben. Veel mensen hebben dat volgens de zegsvrouw gedaan.
Intertoys beleeft tot nu toe "een heel normaal sinterklaasjaar" dat naar verwachting in lijn ligt met vorig jaar, meldt een woordvoerder van de keten. Wel zegt hij dat de vergelijking met vorig jaar lastig is, onder meer door de latere Black Friday. Ook denkt Intertoys dat veel mensen volgend weekend Sinterklaas vieren en daarom aankomende week pas cadeaus kopen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street in New York zijn met aanzienlijke winsten de handel uitgegaan. Beleggers reageerden overwegend opgelucht op het staakt-het-vuren van twee weken dat de Verenigde Staten, Israël en Iran hadden aangekondigd. Energieprijzen daalden juist stevig dankzij de hoop op een einde aan de blokkade van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.
11 uur geledenZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.
12 uur geleden