Mensen kopen meer sinterklaascadeaus, LEGO en Hitster populair
UTRECHT (ANP) - Veel Nederlanders hebben hun sinterklaascadeaus al gekocht in een winkel of online besteld. Bij speelgoedketen Top1Toys en Amazon zijn dit jaar tot nu toe meer aankopen gedaan dan in de laatste week voor pakjesavond vorig jaar. Bij bol lijkt Sinterklaas "minstens net zo groots" te zijn als vorig jaar, aldus een woordvoerster van de webwinkel. Vooral het muziekspel Hitster is dit jaar een populair sinterklaascadeau, net als producten van LEGO.
Verkoopdirecteur Hans Hummelink van groothandelaar Otto Simon, waar Top1Toys onder valt, verwacht dat dit jaar 5 tot 6 procent meer sinterklaasaankopen worden gedaan dan vorig jaar. Mensen hebben hun cadeaus wel iets later gekocht. Dat komt volgens hem omdat koopjesfestijn Black Friday en 5 december iets later vallen dan in 2023. Naast Hitster zijn onder andere de Ghost Bubble-bubbelblazers populair en hebben consumenten meer aandacht voor biologische producten. "Hier is beduidend meer vraag naar", stelt hij. Als voorbeeld noemt Simon speelgoed van Jipy dat van biologisch plastic is gemaakt.
Amazon maakt elk jaar een lijst van de honderd populairste speelgoedartikelen. Het populairst zijn de elektronische huisdieren Bitzee, die kinderen kunnen verzorgen en laten groeien. Daarnaast doen ook spellen zoals het kaartspel UNO het volgens een woordvoerster nog altijd goed. Voor volwassenen worden veel AirPods van Apple verkocht. "We zijn pas een relatief korte periode bezig in Nederland (4,5 jaar), maar steeds meer Nederlanders weten ons te vinden", aldus de zegsvrouw.
'Populariteit ontploft'
Lief en schattig speelgoed is bij bol "niet aan te slepen", maar ook "griezelige" producten zoals die van de Netflix-serie Wednesday doen het goed. "Vorig jaar was het spel Hitster al erg in trek, dit jaar is de populariteit ervan echt ontploft", zegt de woordvoerster verder. Ook speelgoed voor volwassenen wordt veel verkocht volgens haar. Bol heeft mensen geadviseerd vroeg te bestellen voor de feestdagen om ervoor te zorgen dat ze hun aankopen op tijd binnen hebben. Veel mensen hebben dat volgens de zegsvrouw gedaan.
Intertoys beleeft tot nu toe "een heel normaal sinterklaasjaar" dat naar verwachting in lijn ligt met vorig jaar, meldt een woordvoerder van de keten. Wel zegt hij dat de vergelijking met vorig jaar lastig is, onder meer door de latere Black Friday. Ook denkt Intertoys dat veel mensen volgend weekend Sinterklaas vieren en daarom aankomende week pas cadeaus kopen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
17 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
21 uur geleden