Mensen halen spullen op uit woningen en winkels Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - Meer bewoners en ondernemers hebben maandag aan het einde van de middag de kans gekregen spullen op te halen uit de omliggende panden aan de Tarwekamp in Den Haag. Ze mochten onder begeleiding van medewerkers van de gemeente even naar huis om noodzakelijke spullen te verzamelen. Ook nam een aantal mensen de schade op, zag een ANP-verslaggever.
Verscheidene mensen verlieten na hooguit een halfuur met tassen en koffers de portiekflat. Een man kwam zijn brommer ophalen die voor het pand stond, twee anderen vertrokken met hun auto die vlak bij de plek van de explosies geparkeerd stond, maar niet ernstig beschadigd was.
Eerder op de dag konden mensen ook al kort terug naar hun woning of winkel om spullen op te halen. Ook de komende dagen mogen mensen onder begeleiding naar binnen.
Graafmachines zijn momenteel bezig om de kelders onder het ingestorte gebouw dicht te gooien, zodat daar planken kunnen worden neergelegd. Daarop komt een kraan te staan om het pand verder te kunnen slopen.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
2 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
9 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
14 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
14 uur geleden