Mensen en bedrijven vervolgd voor brand wooncomplex Hongkong
HONGKONG (ANP) - De autoriteiten in Hongkong vervolgen zeven personen en twee bedrijven na de dodelijkste brand in de metropool in tientallen jaren. Zij waren betrokken bij renovatiewerkzaamheden in Wang Fuk Court, het wooncomplex waar het vuur vorig jaar woedde. De lokale krant The Standard schrijft dat er aanklachten liggen voor een reeks strafbare feiten, waaronder doodslag, witwassen, poging tot belemmering van de rechtsgang en belastingontduiking.
De brand woedde in november in meerdere woontorens, met 168 doden tot gevolg. Dat schokte de welvarende Chinese metropool. Een weggegooide sigaret wordt gezien als mogelijke oorzaak van de brand, maar er waren vermoedelijk meerdere redenen dat het dodental zo hoog uitviel. Tijdens hoorzittingen kwam naar voren dat brandalarmen en brandbestrijdingsmiddelen tijdens werkzaamheden werden uitgezet en dat bouwvakkers stonden te roken. Bewoners zouden daar tevergeefs over hebben geklaagd.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/RTR) - President Petr Pavel mag van het Tsjechische Constitutioneel Hof mee naar de NAVO-top in Turkije. De regering wilde hem niet opnemen in de Tsjechische delegatie, maar is nu door het hof teruggefloten.
48 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Het wereldwijde risico op ebola blijft laag, zegt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus, nadat woensdag een ebolageval in Frankrijk werd bevestigd.
1 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt een luchtaanval te hebben uitgevoerd in het zuiden van Libanon. Die zou zijn gericht op twee Hezbollah-leden die "een bedreiging vormden" voor Israëlische troepen in de buurt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Een toezichthouder van het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) vindt dat hoofdaanklager Karim Khan weggestuurd moet worden. In een advies staat dat is vastgesteld dat de Brit zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag, meldt persbureau Reuters.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De diplomatieke dienst van de Europese Unie (EEAS) heeft voorgesteld om een missie op te zetten om Libanon te helpen. Volgens het document, dat is ingezien door persbureau Reuters, is het de bedoeling dat Europese militairen drie jaar lang troepen van de Libanese krijgsmacht gaan trainen en adviseren.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds de recente uitbraak van ebola is een ziektegeval op Franse bodem vastgesteld, meldt het gezondheidsministerie. Het gaat om een arts die was teruggekomen uit de Democratische Republiek Congo na daar aan het werk te zijn geweest.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt de voorlopige overeenkomst met de Verenigde Staten te zien als bekentenis van de Amerikanen dat ze de oorlog hebben verloren. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump het zogenoemde memorandum van overeenstemming presenteerde als grootste overwinning, noemt de Iraanse parlementsvoorzitter en hoofdonderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf de deal een "verklaring van Amerikaanse nederlaag".
6 uur geleden