'Mensen blijven dicht bij huis, niet heel druk in natuurgebieden'
DEN HAAG (ANP) - Hoewel de sneeuw in de natuur prachtige beelden opleverde, was het zondag niet heel druk in de natuurgebieden. Volgens een woordvoerder van Staatsbosbeheer zijn mensen vooral in hun eigen buurt erop uitgegaan.
"We hebben het idee dat mensen goed hebben geluisterd naar de waarschuwingen van de ANWB en het KNMI om niet de weg op te gaan. Het is ook flink koud. De meeste mensen genieten in de eigen omgeving met het gezin van de sneeuwpret. We hebben tot nu toe geen geluiden gehad van te drukke gebieden. Mensen zijn niet van heinde en verre gekomen om een gebied te bezoeken", aldus een woordvoerder
Ook Natuurmonumenten heeft nog geen signalen gekregen over bijzonderheden in de natuurgebieden. "We hebben ook de indruk dat mensen vooral in hun eigen buurt blijven", aldus een woordvoerster.
De gemeente Rheden heeft de toegangswegen naar de Posbank zondag voor gemotoriseerd verkeer afgesloten. Wandelen mag er wel in het populaire gebied, maar ook daar zijn geen berichten over grote drukte.
Staatsbosbeheer heeft in deze tijd ook oog voor de dieren. "Een beetje sneeuw en ijs kunnen dieren wel mee omgaan. Maar we houden het goed in de gaten voor als het lang aanhoudt."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
5 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
19 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.
1 uur geledenDUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.
3 uur geleden