'Menselijke ketting' Schalke-fans tegen 'afbraak' club
GELSENKIRCHEN (ANP) - Fans van de Duitse voetbalclub Schalke 04 hebben voor komende zaterdag een demonstratie aangekondigd tegen de leiding van hun club. Ze zullen een 'menselijke ketting' vormen rond het trainingscomplex op Berger Feld en het stadion de Veltins-Arena. De fans doen dat om 15.30 uur, als hun club de laatste Bundesligawedstrijd van dit seizoen speelt uit bij Freiburg.
Meerdere supportersverenigingen doen mee aan het protest onder het motto: 'Schalke is geen slachthuis. Tegen de afbraak van onze vereniging!'. De fans richten zich daarmee direct tegen clubvoorzitter en vleeshandelaar Clemens Tönnies. De miljardair staat momenteel onder zware druk in Duitsland omdat in een van zijn slachterijen meer dan 1500 werknemers zijn besmet met het coronavirus.
De Schalke-fans zijn vooral boos over personeelsmaatregelen die de club heeft genomen in de coronacrisis en niet zozeer om de sportieve wanpresaties van het voetbalteam in de Bundesliga. De supporters waren ook niet te spreken over de afhandeling van de terugbetaling van tickets. Ze moesten op een formulier aangeven waarom ze het geld terug wilden.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
18 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
22 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
23 uur geleden