Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Menselijke ketting' Schalke-fans tegen 'afbraak' club

'Menselijke ketting' Schalke-fans tegen 'afbraak' club

GELSENKIRCHEN (ANP) - Fans van de Duitse voetbalclub Schalke 04 hebben voor komende zaterdag een demonstratie aangekondigd tegen de leiding van hun club. Ze zullen een 'menselijke ketting' vormen rond het trainingscomplex op Berger Feld en het stadion de Veltins-Arena. De fans doen dat om 15.30 uur, als hun club de laatste Bundesligawedstrijd van dit seizoen speelt uit bij Freiburg.

Meerdere supportersverenigingen doen mee aan het protest onder het motto: 'Schalke is geen slachthuis. Tegen de afbraak van onze vereniging!'. De fans richten zich daarmee direct tegen clubvoorzitter en vleeshandelaar Clemens Tönnies. De miljardair staat momenteel onder zware druk in Duitsland omdat in een van zijn slachterijen meer dan 1500 werknemers zijn besmet met het coronavirus.

De Schalke-fans zijn vooral boos over personeelsmaatregelen die de club heeft genomen in de coronacrisis en niet zozeer om de sportieve wanpresaties van het voetbalteam in de Bundesliga. De supporters waren ook niet te spreken over de afhandeling van de terugbetaling van tickets. Ze moesten op een formulier aangeven waarom ze het geld terug wilden.

Meer uit Voetbal

Genk veroordeelt wangedrag fans en 'buitensporig geweld' politie

GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.

50 minuten geleden
Go Ahead verliest bij Nice en moet vrezen voor uitschakeling EL

NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.

9 uur geleden
Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

11 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

11 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

11 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

12 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

12 uur geleden