Menno Snel trekt kandidatuur voor EU-topbaan in
BRUSSEL (ANP) - Oud-staatssecretaris van Financiën, Menno Snel, heeft zich formeel teruggetrokken voor een topbaan bij het Europees Stabiliteitsmechanisme (ESM) in Luxemburg. "Jammer dat ik het niet geworden ben", verklaart hij. De D66'er deed een stap terug na de eerste stemronde in de Eurogroep, de ministers van Financiën van de eurolanden. Er blijven drie kandidaten over, uit Luxemburg, Portugal en Italië.
Volgens minister Sigrid Kaag hebben alle vier de landen goede kandidaten genomineerd om de huidige directeur van het permanente EU-noodfonds, de Duitser Klaus Regling, op te volgen. Ze zei eerder maandag dat het belangrijk is dat Nederland vaker durft mee te dingen naar dit soort Europese topbanen. "Als je je vinger niet opsteekt, dan weet je zeker dat het antwoord nee is." Snel wenst de uiteindelijke winnaar "heel veel succes om deze belangrijke organisatie te gaan leiden".
Het ESM kan met gunstige leningen eurolanden in zwaar weer te hulp schieten, zoals het deed om Griekenland financieel overeind te houden. In de toekomst kan het fonds ook worden ingezet bij de herstructurering en afwikkeling van faillissementen van probleembanken. De negentien Eurogroepleden zijn samen aandeelhouder van het ESM.
Procedure stopgezet
In de race zijn nu nog de Luxemburgse oud-minister van Financiën Pierre Gramegna, de Portugese voormalig minister van Financiën João Leão en Marco Buti, topambtenaar economische en financiële zaken bij de Europese Commissie.
Volgens EU-bronnen heeft Eurogroepvoorzitter Paschal Donohoe de procedure na een tweede stemronde stopgezet omdat de nummer drie weigert zijn kandidatuur op te geven, wat overigens zijn recht is. Er zal achter de schermen verder worden overlegd tussen de lidstaten. De nieuwe directeur moet op 16 juni op de jaarvergadering van het ESM worden benoemd.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Partijleiders Rob Jetten van D66 en Henri Bontenbal van het CDA willen meer mogelijkheden vinden om te investeren. De huidige begrotingsregels zitten dat vaak in de weg, zei Bontenbal maandag voorafgaand aan een dag gesprekken met financiële en economische experts. Wat Jetten wil horen van die experts: "hoe zouden we anders kunnen kijken naar de rol van de overheid als aanjager van die economische ontwikkeling?"
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De helft van de Nederlanders vindt dat de overheid gemeenten mag verplichten asielzoekers op te vangen om de hulpverlening eerlijk te verdelen. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van een stelling over de spreidingswet van Kieskompas. Ongeveer 41 procent is het er niet mee eens.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie heeft "niet het beeld" dat de drones die dit weekend boven militaire vliegbasis Volkel vlogen, wapens bij zich hadden. Dat zei demissionair minister van Defensie Ruben Brekelmans in tv-programma Buitenhof. Op die basis zijn onder andere gevechtsvliegtuigen gestationeerd. "Die zijn daar goed beschermd," aldus de VVD-minister.
1 dag geledenVOLKEL (ANP) - Zaterdagavond zijn niet alleen drones waargenomen boven luchthaven en vliegbasis Eindhoven, maar ook weer boven Volkel. Dat heeft staatssecretaris Gijs Tuinman van Defensie zondag gezegd in WNL op Zondag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinetsplan om de NPO meer tijd te laten inruimen voor reclame, moet jaarlijks ongeveer 12 miljoen euro opleveren. De ministerraad is vrijdag akkoord gegaan met dit plan van demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB), waar media donderdag al over berichtten.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma verwacht een "positieve grondhouding" van de Europese Commissie als het gaat om een nieuwe uitzondering die Nederlandse boeren ruimte geeft meer mest uit te rijden. Dat zei de demissionaire BBB-minister vrijdag voor het begin van de ministerraad. Ze legt een verband tussen de mestregels en een internationaal handelsverdrag.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is gebaat bij een "gretig" kabinet dat voortvarend aan de slag wil met klimaatbeleid. Met die boodschap is voorzitter Kees Vendrik van het Nationaal Klimaat Platform aangeschoven bij informateur Sybrand Buma en de onderhandelaars over een nieuw kabinet namens D66 en CDA.
3 dagen geleden