Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Menendez ontkent omkoping, moet 100.000 dollar borg betalen

Menendez ontkent omkoping, moet 100.000 dollar borg betalen

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Robert Menendez heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan omkoping. De rechter legde hem een borgsom op van 100.000 dollar (95.000 euro) om weer vrij te komen. Menendez moest zijn persoonlijke paspoort inleveren, maar mag wel zijn overheidspaspoort houden waarmee hij als Amerikaanse senator naar het buitenland kan reizen.

De 69-jarige Menendez is samen met zijn vrouw aangeklaagd voor het aannemen van honderdduizenden dollars en andere kostbaarheden zoals goudstaven en een auto, in ruil voor de invloed van de senator. Hij zou zijn omgekocht door drie zakenmannen en ook de Egyptische regering was betrokken bij het schandaal. Zijn vrouw zei woensdag bij de rechter onschuldig te zijn en ook de drie zakenmannen ontkennen.

Inmiddels heeft meer dan de helft van de Democraten in de Amerikaanse Senaat hun partijgenoot Menendez opgeroepen om op te stappen. Menendez deed wel een stap terug als voorzitter van de commissie voor internationale betrekkingen, maar zegt vastbesloten te zijn aan te blijven als senator, omdat hij niets verkeerd zou hebben gedaan.

Meer uit Buitenland

Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn enkele duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen.

47 minuten geleden
Zelensky beveelt snel meer import van elektriciteit

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.

1 uur geleden
Iran: Trump verantwoordelijk voor slachtoffers in Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.

2 uur geleden
Haardonaties stromen binnen voor slachtoffers Crans-Montana

CRANS-MONTANA (ANP) - Na de brand in Crans-Montana zamelen kapsalons in Frankrijk en andere Europese landen haar in voor pruiken voor de gewonden, schrijft de Franse zender BFMTV. Op nieuwjaarsnacht brak er brand uit in een café waar veel jongeren waren. Hierbij vielen 40 doden en raakten 116 mensen gewond.

3 uur geleden
Politie-inval bij Oegandese oppositieleider, meldt partij

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is afgesneden van communicatie na een politie-inval in zijn huis, meldt zijn partij NUP. Eerder gingen er geruchten dat hij was ontvoerd door het leger. De partij plaatste vrijdagavond laat op X dat Wine met geweld was meegenomen in een helikopter, maar dat werd even later weer verwijderd.

5 uur geleden
Minimale toename internetverkeer Iran

TEHERAN (ANP) - Er is een minimale toename van het internetverkeer in Iran, meldt internetwaakhond NetBlocks. Al ruim een week is het internet in Iran geblokkeerd, maar NetBlocks meldt in de nacht van vrijdag op zaterdag dat zo'n 2 procent van de Iraniërs toegang tot het internet lijkt te hebben. Dat is meer dan in de afgelopen dagen.

9 uur geleden
Rechter legt inzet ICE-agenten in Minnesota aan banden

MINNEAPOLIS (ANP) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota heeft besloten dat de inzet van agenten van de vreemdelingenpolitie ICE in Minneapolis aan banden wordt gelegd, schrijven The New York Times en The Washington Post. ICE-agenten mogen geen vreedzame demonstranten meer arresteren, geen pepperspray meer inzetten tegen demonstranten en geen automobilisten arresteren die auto's van ICE-agenten volgen.

10 uur geleden