Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Menendez ontkent omkoping, moet 100.000 dollar borg betalen

Menendez ontkent omkoping, moet 100.000 dollar borg betalen

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse senator Robert Menendez heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan omkoping. De rechter legde hem een borgsom op van 100.000 dollar (95.000 euro) om weer vrij te komen. Menendez moest zijn persoonlijke paspoort inleveren, maar mag wel zijn overheidspaspoort houden waarmee hij als Amerikaanse senator naar het buitenland kan reizen.

De 69-jarige Menendez is samen met zijn vrouw aangeklaagd voor het aannemen van honderdduizenden dollars en andere kostbaarheden zoals goudstaven en een auto, in ruil voor de invloed van de senator. Hij zou zijn omgekocht door drie zakenmannen en ook de Egyptische regering was betrokken bij het schandaal. Zijn vrouw zei woensdag bij de rechter onschuldig te zijn en ook de drie zakenmannen ontkennen.

Inmiddels heeft meer dan de helft van de Democraten in de Amerikaanse Senaat hun partijgenoot Menendez opgeroepen om op te stappen. Menendez deed wel een stap terug als voorzitter van de commissie voor internationale betrekkingen, maar zegt vastbesloten te zijn aan te blijven als senator, omdat hij niets verkeerd zou hebben gedaan.

Meer uit Buitenland

Deel bewijs tegen verdachte moord op verzekeraar in VS onwettig

NEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.

20 minuten geleden
Dertien jaar voor lading cocaïne tussen Kardashian-merkkleding

LONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.

53 minuten geleden
EU-ziektecentrum stuurt experts om ebola-uitbraak DRC en Oeganda

STOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.

1 uur geleden
NYT: VS willen meer dan militaire rol op Groenland

WASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.

2 uur geleden
Pakistan stuurt op grote schaal militaire hulp naar Saudi-Arabië

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.

2 uur geleden
Hongaarse president zegt aan te blijven, ondanks oproep Magyar

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.

3 uur geleden
Nobelprijswinnares Narges Mohammadi ontslagen uit het ziekenhuis

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.

4 uur geleden