Memphis ondanks transferperikelen in selectie Lyon
LYON (ANP) - Hoewel hij op het punt lijkt te staan om over te stappen naar FC Barcelona, behoort Memphis Depay tot de selectie van Olympique Lyon voor de competitiewedstrijd in en tegen Montpellier. Trainer Rudi Garcia neemt zijn aanvoerder mee naar Montpellier, waar dinsdagavond om 21.00 uur wordt afgetrapt.
Volgens diverse Nederlandse media staat Depay voor een transfer naar Barcelona. De clubs hebben daar officieel nog niets over gezegd. Ook het management van Depay geeft geen commentaar. De Spaanse topclub zou 30 miljoen euro over hebben voor de 26-jarige aanvaller, die nog tot de zomer van 2021 onder contract staat bij Lyon. De oud-PSV'er weigert al maandenlang om die verbintenis te verlengen.
Depay moet de eerste grote aankoop worden van Ronald Koeman, de nieuwe trainer van Barcelona. De aanvaller bloeide weer op in het Nederlands elftal nadat Koeman in 2018 was begonnen als bondscoach. Met zes doelpunten en acht assists had de aanvalsleider van Oranje een belangrijk aandeel in de kwalificatie voor het EK. Depay komt bij Barcelona met Frenkie de Jong nog een Oranje-international tegen.
De 54-voudig international koos begin 2017 na een mislukt avontuur bij Manchester United voor een overstap naar Lyon. Depay speelde inmiddels 140 wedstrijden voor de Franse club, waarin hij 57 doelpunten maakte en 43 assists gaf.
Koeman probeerde eerder als trainer van de Engelse clubs Southampton en Everton al tevergeefs om Depay aan te trekken. Bij de derde poging, in dienst van Barcelona, lijkt het er alsnog van te komen. Bij Lyon vertrok onlangs ook al de Nederlandse international Kenny Tete. De verdediger ging naar Fulham.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
14 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
31 minuten geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
52 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
59 minuten geledenMONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
13 uur geleden