Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Memphis ondanks transferperikelen in selectie Lyon

Memphis ondanks transferperikelen in selectie Lyon

LYON (ANP) - Hoewel hij op het punt lijkt te staan om over te stappen naar FC Barcelona, behoort Memphis Depay tot de selectie van Olympique Lyon voor de competitiewedstrijd in en tegen Montpellier. Trainer Rudi Garcia neemt zijn aanvoerder mee naar Montpellier, waar dinsdagavond om 21.00 uur wordt afgetrapt.

Volgens diverse Nederlandse media staat Depay voor een transfer naar Barcelona. De clubs hebben daar officieel nog niets over gezegd. Ook het management van Depay geeft geen commentaar. De Spaanse topclub zou 30 miljoen euro over hebben voor de 26-jarige aanvaller, die nog tot de zomer van 2021 onder contract staat bij Lyon. De oud-PSV'er weigert al maandenlang om die verbintenis te verlengen.

Depay moet de eerste grote aankoop worden van Ronald Koeman, de nieuwe trainer van Barcelona. De aanvaller bloeide weer op in het Nederlands elftal nadat Koeman in 2018 was begonnen als bondscoach. Met zes doelpunten en acht assists had de aanvalsleider van Oranje een belangrijk aandeel in de kwalificatie voor het EK. Depay komt bij Barcelona met Frenkie de Jong nog een Oranje-international tegen.

De 54-voudig international koos begin 2017 na een mislukt avontuur bij Manchester United voor een overstap naar Lyon. Depay speelde inmiddels 140 wedstrijden voor de Franse club, waarin hij 57 doelpunten maakte en 43 assists gaf.

Koeman probeerde eerder als trainer van de Engelse clubs Southampton en Everton al tevergeefs om Depay aan te trekken. Bij de derde poging, in dienst van Barcelona, lijkt het er alsnog van te komen. Bij Lyon vertrok onlangs ook al de Nederlandse international Kenny Tete. De verdediger ging naar Fulham.

Meer uit Voetbal

Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

57 minuten geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

59 minuten geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

2 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

8 uur geleden
Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

1 dag geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

1 dag geleden