Memphis ondanks transferperikelen in selectie Lyon
LYON (ANP) - Hoewel hij op het punt lijkt te staan om over te stappen naar FC Barcelona, behoort Memphis Depay tot de selectie van Olympique Lyon voor de competitiewedstrijd in en tegen Montpellier. Trainer Rudi Garcia neemt zijn aanvoerder mee naar Montpellier, waar dinsdagavond om 21.00 uur wordt afgetrapt.
Volgens diverse Nederlandse media staat Depay voor een transfer naar Barcelona. De clubs hebben daar officieel nog niets over gezegd. Ook het management van Depay geeft geen commentaar. De Spaanse topclub zou 30 miljoen euro over hebben voor de 26-jarige aanvaller, die nog tot de zomer van 2021 onder contract staat bij Lyon. De oud-PSV'er weigert al maandenlang om die verbintenis te verlengen.
Depay moet de eerste grote aankoop worden van Ronald Koeman, de nieuwe trainer van Barcelona. De aanvaller bloeide weer op in het Nederlands elftal nadat Koeman in 2018 was begonnen als bondscoach. Met zes doelpunten en acht assists had de aanvalsleider van Oranje een belangrijk aandeel in de kwalificatie voor het EK. Depay komt bij Barcelona met Frenkie de Jong nog een Oranje-international tegen.
De 54-voudig international koos begin 2017 na een mislukt avontuur bij Manchester United voor een overstap naar Lyon. Depay speelde inmiddels 140 wedstrijden voor de Franse club, waarin hij 57 doelpunten maakte en 43 assists gaf.
Koeman probeerde eerder als trainer van de Engelse clubs Southampton en Everton al tevergeefs om Depay aan te trekken. Bij de derde poging, in dienst van Barcelona, lijkt het er alsnog van te komen. Bij Lyon vertrok onlangs ook al de Nederlandse international Kenny Tete. De verdediger ging naar Fulham.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
5 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
7 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
8 uur geleden