Memphis: een eer om Benzema te overtreffen bij Lyon
LYON (ANP) - Met zijn twee doelpunten tegen RC Strasbourg is Memphis Depay weer een plek geklommen op de topscorerslijst aller tijden van Olympique Lyon. De aanvoerder van de Franse club passeerde Karim Benzema, die 66 goals maakte in het shirt van Lyon voordat hij naar Real Madrid vertrok.
"Benzema is een inspiratie voor mij", zegt Depay, die nu op 67 treffers staat in Franse dienst. "Hij ging al op jonge leeftijd van Lyon naar Real Madrid en voetbalt nu nog steeds. Hij is een geweldige spits die maar doelpunten blijft maken. Het is een eer om hem te overtreffen. Ik wil mezelf niet met hem vergelijken, ik ben tevreden met mijn eigen prestaties en statistieken."
De nu 33-jarige Benzema verruilde Lyon in 2009 voor Real Madrid, waarmee de spits onder meer vier keer de Champions League won. Depay jaagt dit seizoen op zijn eerste prijs met Lyon. De ploeg van trainer Rudi Garcia nestelde zich dankzij de zege op Strasbourg weer aan kop van de Ligue 1, met 1 punt meer dan Lille dat zondag tegen Nantes speelt.
Openingstreffer
"We begonnen goed, het eerste half uur speelden we heel sterk", zei Depay, die in de 20e minuut de openingstreffer voor zijn rekening nam. In de voorgaande vier competitiewedstrijden had de nummer 10 van Lyon niet gescoord. De aanvaller van het Nederlands elftal schoot in de tweede helft ook raak uit een vrije trap. Depay, die kort na zijn tweede treffer werd gewisseld, staat dit seizoen nu op dertien goals in de Franse competitie. "We weten dat we nog veel beter kunnen."
Lyon werd in 2008 voor het laatst kampioen, toen met Benzema als topschutter.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
9 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
10 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
12 uur geleden