Memphis: een eer om Benzema te overtreffen bij Lyon
LYON (ANP) - Met zijn twee doelpunten tegen RC Strasbourg is Memphis Depay weer een plek geklommen op de topscorerslijst aller tijden van Olympique Lyon. De aanvoerder van de Franse club passeerde Karim Benzema, die 66 goals maakte in het shirt van Lyon voordat hij naar Real Madrid vertrok.
"Benzema is een inspiratie voor mij", zegt Depay, die nu op 67 treffers staat in Franse dienst. "Hij ging al op jonge leeftijd van Lyon naar Real Madrid en voetbalt nu nog steeds. Hij is een geweldige spits die maar doelpunten blijft maken. Het is een eer om hem te overtreffen. Ik wil mezelf niet met hem vergelijken, ik ben tevreden met mijn eigen prestaties en statistieken."
De nu 33-jarige Benzema verruilde Lyon in 2009 voor Real Madrid, waarmee de spits onder meer vier keer de Champions League won. Depay jaagt dit seizoen op zijn eerste prijs met Lyon. De ploeg van trainer Rudi Garcia nestelde zich dankzij de zege op Strasbourg weer aan kop van de Ligue 1, met 1 punt meer dan Lille dat zondag tegen Nantes speelt.
Openingstreffer
"We begonnen goed, het eerste half uur speelden we heel sterk", zei Depay, die in de 20e minuut de openingstreffer voor zijn rekening nam. In de voorgaande vier competitiewedstrijden had de nummer 10 van Lyon niet gescoord. De aanvaller van het Nederlands elftal schoot in de tweede helft ook raak uit een vrije trap. Depay, die kort na zijn tweede treffer werd gewisseld, staat dit seizoen nu op dertien goals in de Franse competitie. "We weten dat we nog veel beter kunnen."
Lyon werd in 2008 voor het laatst kampioen, toen met Benzema als topschutter.
Meer uit Voetbal
PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
59 minuten geledenBOGOTÁ (ANP/RTR) - Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.
3 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
5 uur geleden