Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Memphis: een eer om Benzema te overtreffen bij Lyon

Memphis: een eer om Benzema te overtreffen bij Lyon

LYON (ANP) - Met zijn twee doelpunten tegen RC Strasbourg is Memphis Depay weer een plek geklommen op de topscorerslijst aller tijden van Olympique Lyon. De aanvoerder van de Franse club passeerde Karim Benzema, die 66 goals maakte in het shirt van Lyon voordat hij naar Real Madrid vertrok.

"Benzema is een inspiratie voor mij", zegt Depay, die nu op 67 treffers staat in Franse dienst. "Hij ging al op jonge leeftijd van Lyon naar Real Madrid en voetbalt nu nog steeds. Hij is een geweldige spits die maar doelpunten blijft maken. Het is een eer om hem te overtreffen. Ik wil mezelf niet met hem vergelijken, ik ben tevreden met mijn eigen prestaties en statistieken."

De nu 33-jarige Benzema verruilde Lyon in 2009 voor Real Madrid, waarmee de spits onder meer vier keer de Champions League won. Depay jaagt dit seizoen op zijn eerste prijs met Lyon. De ploeg van trainer Rudi Garcia nestelde zich dankzij de zege op Strasbourg weer aan kop van de Ligue 1, met 1 punt meer dan Lille dat zondag tegen Nantes speelt.

Openingstreffer

"We begonnen goed, het eerste half uur speelden we heel sterk", zei Depay, die in de 20e minuut de openingstreffer voor zijn rekening nam. In de voorgaande vier competitiewedstrijden had de nummer 10 van Lyon niet gescoord. De aanvaller van het Nederlands elftal schoot in de tweede helft ook raak uit een vrije trap. Depay, die kort na zijn tweede treffer werd gewisseld, staat dit seizoen nu op dertien goals in de Franse competitie. "We weten dat we nog veel beter kunnen."

Lyon werd in 2008 voor het laatst kampioen, toen met Benzema als topschutter.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

6 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

6 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

6 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

7 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

7 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

8 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

10 uur geleden