Memoires paus Franciscus verwacht in januari
FRANKFURT (ANP) - Paus Franciscus gaat zijn memoires al in januari uitgeven. Het was eigenlijk de bedoeling dat pas na zijn dood te doen, maakte uitgeverij Mondadori bekend op de grote boekenbeurs van Frankfurt.
Het boek van de paus heet Spera (Hoop) in het Italiaans en moet uitkomen in meer dan tachtig landen. Mondadori noemt het "de eerste door een paus geschreven autobiografie". Franciscus (87) heeft al wel meerdere andere boeken op zijn naam staan. Het werk aan de memoires zou in 2019 zijn begonnen.
De uitgeverij meldt dat onder meer vanwege het komende Jubeljaar is besloten het boek nu al uit te geven. De kerk houdt iedere kwart eeuw zo'n speciaal jaar. Het thema voor 2025 is 'Pelgrims van Hoop'. In Rome worden dan veel bezoekers verwacht.
Het laatste Jubeljaar vond plaats in 2000, dertien jaar voordat Franciscus aantrad als paus. Hij schrijft in het boek naast zijn pausschap ook over zijn jonge jaren, aldus de uitgeverij.
Meer uit Buitenland
HONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
7 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.
12 uur geleden