Memoires paus Franciscus verwacht in januari
FRANKFURT (ANP) - Paus Franciscus gaat zijn memoires al in januari uitgeven. Het was eigenlijk de bedoeling dat pas na zijn dood te doen, maakte uitgeverij Mondadori bekend op de grote boekenbeurs van Frankfurt.
Het boek van de paus heet Spera (Hoop) in het Italiaans en moet uitkomen in meer dan tachtig landen. Mondadori noemt het "de eerste door een paus geschreven autobiografie". Franciscus (87) heeft al wel meerdere andere boeken op zijn naam staan. Het werk aan de memoires zou in 2019 zijn begonnen.
De uitgeverij meldt dat onder meer vanwege het komende Jubeljaar is besloten het boek nu al uit te geven. De kerk houdt iedere kwart eeuw zo'n speciaal jaar. Het thema voor 2025 is 'Pelgrims van Hoop'. In Rome worden dan veel bezoekers verwacht.
Het laatste Jubeljaar vond plaats in 2000, dertien jaar voordat Franciscus aantrad als paus. Hij schrijft in het boek naast zijn pausschap ook over zijn jonge jaren, aldus de uitgeverij.
Meer uit Buitenland
JEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
20 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
29 minuten geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
1 uur geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
2 uur geleden