Memoires paus Franciscus verwacht in januari
FRANKFURT (ANP) - Paus Franciscus gaat zijn memoires al in januari uitgeven. Het was eigenlijk de bedoeling dat pas na zijn dood te doen, maakte uitgeverij Mondadori bekend op de grote boekenbeurs van Frankfurt.
Het boek van de paus heet Spera (Hoop) in het Italiaans en moet uitkomen in meer dan tachtig landen. Mondadori noemt het "de eerste door een paus geschreven autobiografie". Franciscus (87) heeft al wel meerdere andere boeken op zijn naam staan. Het werk aan de memoires zou in 2019 zijn begonnen.
De uitgeverij meldt dat onder meer vanwege het komende Jubeljaar is besloten het boek nu al uit te geven. De kerk houdt iedere kwart eeuw zo'n speciaal jaar. Het thema voor 2025 is 'Pelgrims van Hoop'. In Rome worden dan veel bezoekers verwacht.
Het laatste Jubeljaar vond plaats in 2000, dertien jaar voordat Franciscus aantrad als paus. Hij schrijft in het boek naast zijn pausschap ook over zijn jonge jaren, aldus de uitgeverij.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Melania Trump zit volgende week een vergadering van de VN-Veiligheidsraad voor. Het is de eerste keer dat een first lady een dergelijke functie bekleedt. Melania zal "de rol van onderwijs benadrukken bij het bevorderen van tolerantie en wereldvrede", meldt haar kantoor in een verklaring.
12 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Amerikaanse en Oekraïense delegaties die donderdag hebben overlegd in Genève hebben na afloop van hun gesprek gebeld met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij schrijft op X dat er een "grote bereidheid" is voor een volgende bijeenkomst, waar ook de Russen zouden moeten aansluiten.
13 uur geledenTOPEKA (ANP/RTR) - De Amerikaanse staat Kansas heeft de rijbewijzen en geboorteakten van transgender personen ongeldig verklaard, omdat zij hun gender op deze documenten hebben laten wijzigen. Volgens een wet die donderdag is ingegaan, is het in de staat verboden om je gender te wijzigen na je geboorte. De maatregel treft meer dan duizend mensen.
14 uur geleden