Memoires paus Franciscus verwacht in januari
FRANKFURT (ANP) - Paus Franciscus gaat zijn memoires al in januari uitgeven. Het was eigenlijk de bedoeling dat pas na zijn dood te doen, maakte uitgeverij Mondadori bekend op de grote boekenbeurs van Frankfurt.
Het boek van de paus heet Spera (Hoop) in het Italiaans en moet uitkomen in meer dan tachtig landen. Mondadori noemt het "de eerste door een paus geschreven autobiografie". Franciscus (87) heeft al wel meerdere andere boeken op zijn naam staan. Het werk aan de memoires zou in 2019 zijn begonnen.
De uitgeverij meldt dat onder meer vanwege het komende Jubeljaar is besloten het boek nu al uit te geven. De kerk houdt iedere kwart eeuw zo'n speciaal jaar. Het thema voor 2025 is 'Pelgrims van Hoop'. In Rome worden dan veel bezoekers verwacht.
Het laatste Jubeljaar vond plaats in 2000, dertien jaar voordat Franciscus aantrad als paus. Hij schrijft in het boek naast zijn pausschap ook over zijn jonge jaren, aldus de uitgeverij.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
29 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
5 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
6 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
13 uur geleden