Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Memo van grondstoffenbedrijf Cargill: duizenden banen weg

Memo van grondstoffenbedrijf Cargill: duizenden banen weg

MINNEAPOLIS (ANP) - Het grote internationale voedings- en grondstoffenbedrijf Cargill wil duizenden banen schrappen om kosten te verlagen en de winstgevendheid te verbeteren. Dat meldt Cargill in een interne memo die is ingezien door persbureau Bloomberg. Cargill heeft meerdere locaties in Nederland, waaronder in de Botlek, Sas van Gent, Bergen op Zoom, Zaandam en Amsterdam, met ongeveer 2200 werknemers, volgens de eigen website van het bedrijf.

Volgens de memo wil Cargill ongeveer 5 procent van het wereldwijde personeelsbestand van circa 164.000 werknemers schrappen als onderdeel van de strategische plannen tot 2030. Dat banenverlies zou ook hogere managers treffen. Topman Brian Sikes zegt in de memo dat de plannen de organisatiestructuur van Cargill moeten stroomlijnen door bijvoorbeeld overbodige managementlagen te verwijderen.

Cargill handelt onder meer in graan, soja, mais en andere landbouwproducten. Het bedrijf is ook een grote producent van rundvlees. De winst staat onder druk door de gedaalde prijzen van mais en soja als gevolg van sterke oogsten. In het eind mei afgelopen gebroken boekjaar zakte de winst naar bijna 2,5 miljard dollar, het laagste niveau in jaren. In het boekjaar 2021-2022 werd nog een recordwinst van 6,7 miljard dollar geboekt.

Bedrijfsdivisies

Het concern, dat geen beursnotering heeft, had eerder dit jaar al aangekondigd dat het aantal bedrijfsdivisies zou worden verkleind van vijf naar drie door het missen van winstdoelstellingen. Ook werden al ongeveer tweehonderd banen op het gebied van technologie op verschillende locaties geschrapt.

In oktober vorig jaar was er nog een staking om een cao-conflict bij Cargill in Nederland, waarbij het werk werd neergelegd in de Botlek, Sas van Gent, Bergen op Zoom en Amsterdam.

Meer uit Financieel

Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

43 minuten geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

51 minuten geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

54 minuten geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

55 minuten geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

2 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

2 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

4 uur geleden