Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meloni: nieuwe Italiaanse regering zal Oekraïne steunen

Meloni: nieuwe Italiaanse regering zal Oekraïne steunen

ROME (ANP/DPA) - De winnaar van de Italiaanse parlementsverkiezingen, Giorgia Meloni, heeft Oekraïne verzekerd dat de nieuwe regering van Italië volledige steun aan het land zal bieden.

"Je weet dat je kan rekenen op onze loyale steun voor de vrijheid van het Oekraïense volk. Blijf sterk en blijf standvastig in je geloof!", zei Meloni in een tweet, gericht aan de Oekraïense president Volodimir Zelenski.

Zelenski had eerder op Twitter zijn felicitaties overgebracht aan de conservatieve en nationalistische Meloni, die zondag met de rechts-radicale partij Fratelli d'Italia 26 procent van de stemmen won en vermoedelijk de eerste vrouwelijke premier van Italië wordt.

Meloni liet zich in het verleden positief uit over de Russische president Vladimir Poetin, maar ze heeft de oorlog in Oekraïne wel veroordeeld en steunt de sancties van de Europese Unie tegen Rusland. De andere kopstukken uit haar rechtse alliantie met wie ze een regering probeert te vormen, Matteo Salvini van de partij Lega en Silvio Berlusconi van Forza Italia, hebben echter wel kritiek geuit op de sancties. Bovendien is oud-premier Berlusconi al jarenlang bevriend met Poetin.

Meer uit Buitenland

Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

2 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

2 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

2 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

10 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

10 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

12 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

17 uur geleden