Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meloni: Europa moet handelsoorlog met VS koste wat kost voorkomen

Meloni: Europa moet handelsoorlog met VS koste wat kost voorkomen

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Europese landen moeten er alles aan doen om een handelsoorlog met de Verenigde Staten te voorkomen. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni tijdens een gezamenlijke persbijeenkomst met de Oostenrijkse bondskanselier Christian Stocker.

"Wij zijn het erover eens dat we een handelsoorlog tussen beide zijden van de Atlantische Oceaan koste wat kost moeten vermijden", aldus Meloni. Daarbij benadrukte zij het belang van een samenwerking tussen Europese leiders aan een "wederzijds voordelige" overeenkomst.

Eerder deze week gaf de Amerikaanse president Donald Trump aan dat hij nog steeds openstaat voor verdere handelsbesprekingen met de EU. Dat zei hij nadat hij had aangekondigd dat er per 1 augustus een heffing van 30 procent op importen uit de EU zal gelden als beide partijen er niet in slagen een betere deal te sluiten. Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, sloeg snel terug met waarschuwingen voor tegenmaatregelen.

Zorgen bij ASML

Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) vertrekt woensdag naar Washington om opnieuw te overleggen met zijn Amerikaanse ambtgenoten. Hij praat daar met handelsminister Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer.

Ondertussen zorgt het uitblijven van een handelsakkoord voor flinke onrust binnen zowel het Europese als het Amerikaanse bedrijfsleven. De Nederlandse chipmachinefabrikant ASML waarschuwde woensdag dat de aanhoudende onzekerheid rond tariefonderhandelingen Amerikaanse chipfabrikanten ertoe aanzet om investeringsbesluiten uit te stellen.

Duitse economie onder druk

De Duitse centrale bank maakte woensdag bekend dat de grootste economie van Europa in het tweede kwartaal is afgezwakt. Ook waarschuwde de Bundesbank dat de invoering van Amerikaanse importheffingen de Duitse economie nog verder onder druk zal zetten. De economische groei kwam in het afgelopen kwartaal tot stilstand, na een groei van 0,4 procent in het eerste kwartaal.

Meer uit Financieel

Amerikaanse Senaat steunt nieuwe sancties tegen Rusland en Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.

21 minuten geleden
AEX sluit handelsweek licht in het rood, SBM Offshore verliezer

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een klein verlies het weekend ingegaan. Bij de bedrijven in de hoofdgraadmeter was maritiem oliedienstverlener SBM Offshore een negatieve uitschieter, na een dag eerder nog uitblinker te zijn geweest door sterke cijfers en verwachtingen. Verder ging de aandacht van beleggers onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat veel zwakker uitviel dan verwacht.

2 uur geleden
Staatsolieconcern VAE: drie schepen aangevallen deze week

DUBAI (ANP/RTR) - Drie schepen van Adnoc, het staatsoliebedrijf van de Verenigde Arabische Emiraten, zijn deze week aangevallen in de Straat van Hormuz. Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten zijn volgens het bedrijf vijftien tankers van Adnoc aangevallen met raketten en drones, waarbij een dode is gevallen en twintig bemanningsleden gewond raakten.

3 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten begonnen. Beleggers op Wall Street reageerden op het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in juli 23.000 banen zijn verdwenen, terwijl er een groei van ongeveer 80.000 arbeidsplaatsen werd verwacht. Daardoor kan de Amerikaanse centrale bank voorzichtiger worden met het verhogen van de rente.

4 uur geleden
Ook Zalando heeft last van incident bij CEVA, geen data gelekt

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft ook last gehad van het datalek bij logistieke partner CEVA Logistics. Dat bevestigt een woordvoerder van de Duitse webwinkel na vragen van het ANP. Woensdag waarschuwden winkelketen de Bijenkorf en webshop Bol al voor een datalek bij de logistieke partner. Daar kwam later ook Ajax bij. Zalando meldt dat gegevens van zijn klanten niet door het incident zijn getroffen.

5 uur geleden
Werkgelegenheid in VS onverwacht gekrompen in juli

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in juli onverwacht gekrompen en het groeicijfer van juni is flink naar beneden bijgesteld. Volgens de Amerikaanse overheid nam het aantal arbeidsplaatsen vorige maand met 23.000 af, terwijl economen juist op een toename van ongeveer 80.000 banen hadden gerekend. In juni ging het om een aanwas met 20.000 banen. Voor die maand werd eerder een groei met 57.000 arbeidsplaatsen gemeld.

5 uur geleden
Scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz blijft op laag niveau

PARIJS (ANP) - Hoopvolle berichten over de heropening van de Straat van Hormuz lijken rederijen er nog niet toe te bewegen om via de vaarweg te varen. Het aantal schepen dat door de zeestraat vaart, blijft op een laag niveau, blijkt uit data van AXSMarine.

5 uur geleden