Melkweg viert 50-jarig bestaan met marathon van 24 uur
AMSTERDAM (ANP) - Het gouden jubileum van het Amsterdamse poppodium de Melkweg loopt vanwege het coronavirus anders dan gepland. Aangezien veel activiteiten niet door konden gaan, is er op vrijdag 17 juli een alternatief programma. Tijdens een 24 uur durende onlinemarathon zijn liveoptredens, dj-sets, talks en dans te zien. De stream is gratis vanuit huis te volgen.
Het is op die dag precies vijftig jaar geleden dat de Melkweg zijn deuren opende in een oude melkfabriek aan de Lijnbaansgracht. De eerste zomer was het nieuwe podium en ontmoetingscentrum meteen een succes, waarop het een jaar later een vervolg kreeg. Vanaf oudejaarsavond 1972 werd de Melkweg een vaste locatie en inmiddels is het een van de bekendste poppodia in ons land.
Met de marathon, die op vrijdag om 19.30 uur begint, wil de Melkweg toch een feestje vieren. Zo zijn er liveoptredens van Cut_, Ooostblok en Ella John. Ook komen vaste clubnachten en dj's voorbij, zoals Encore, Fiesta Macumba, Joost van Bellen en Dave Clarke.
Verder is er de soloperformance 1: SONGS van Julidans te zien en wordt in verschillende talks gesproken over het verleden en het heden in de Melkweg. Zo spreken onder anderen Willie Wartaal en Sticks over hiphop en inclusiviteit en blikken medeoprichter en oud-directeur Cor Schlösser en huidige directeur Geert van Itallie terug op vijftig jaar Melkweg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
4 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
5 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
7 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
10 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
13 uur geleden