Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Melkveehouder wordt directeur bij Rabobank

Melkveehouder wordt directeur bij Rabobank

UTRECHT (ANP) - Rabobank benoemt een melkveehouder tot directeur Food & Agri Nederland, de afdeling van de bank die zich richt op bijvoorbeeld kredieten voor boeren. Volgens het financiële concern is zijn kennis en netwerk "juist nu van belang, nu deze sector voor grote uitdagingen staat en wij als financier onze klanten willen helpen bij de transitie naar een duurzame toekomst".

Het gaat om Alex Datema. Hij is al 35 jaar boer in de provincie Groningen. Samen met een compagnon runt hij een bedrijf met 120 koeien en 70 hectare grasland. Sinds 2016 is hij ook voorzitter van BoerenNatuur, een vereniging die zich inzet voor natuur en landschapsbeheer waarbij meer rekening gehouden wordt met boeren. Per 1 mei gaat hij bij Rabobank aan de slag in zijn nieuwe rol.

Door de stikstofproblematiek is de toekomst van boeren in Nederland een veelbesproken onderwerp. Komend weekend vindt er in Den Haag weer een boerenprotest plaats. Om de stikstofuitstoot te verminderen moet met name de agrarische sector volgens plannen van het kabinet de komende jaren flink op de schop. Maar veel boeren missen in die plannen toekomstperspectief voor zichzelf.

Duurzame toekomst landbouw

Datema benadrukt zich al zijn gehele bestuurlijke carrière in te zetten voor de duurzame toekomst van de landbouw. "Duurzaam betekent voor mij economisch en ecologisch duurzaam", geeft hij aan. "Kiezen voor duurzaamheid betekent dat je als boer voor grote keuzes komt te staan. Die keuzes maak je vaak samen met je bank. Ik wil graag samen met de coöperatieve Rabobank naast de individuele boer gaan staan bij deze ingewikkelde keuzes."

Rabobank kreeg afgelopen zomer nog de nodige kritiek vanwege zijn rol in de financiering van de landbouw. Sommige politieke partijen wilden dat de financiële instelling meebetaalt aan het oplossen van de stikstofcrisis. De bank stelde eerder ook met gemengde gevoelens terug te kijken op het door Nederland gevoerde landbouwbeleid van schaalvergroting, dat voor een groot deel door Rabobank is gefinancierd.

Meer uit Financieel

Lichte winst voor AEX ondanks minnen bij chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.

38 minuten geleden
Beveiliging Schiphol houdt dinsdag en woensdag werkonderbrekingen

UTRECHT (ANP) - De beveiligers op Schiphol houden dinsdag en woensdag hun eerste werkonderbrekingen uit onvrede over de hoge werkdruk, meldt vakbond FNV. Dinsdag gaat het om drie acties van een kwartier, om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur. Woensdag zijn het er vijf van een kwartier: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 19.00 uur.

1 uur geleden
Webwinkel Bijenkorf weer 'volledig beschikbaar' na datalek

AMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.

1 uur geleden
Heffingen VS op Canadese auto's en staal verhoogd tot 50 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat stelt de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social.

1 uur geleden
IEA-directeur waarschuwt voor lage gasvoorraden richting winter

PARIJS (ANP/RTR) - Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), is bezorgd over het huidige lage niveau van de Europese gasvoorraden voor de komende winter. Volgens AGSI, dat de gasvoorraden en opslagniveaus monitort, liggen de gasreserves momenteel rond de 62 procent. De Europese Unie heeft als doel om de gasvoorraad voor 1 december op 80 procent te brengen. In Nederland is dit nu nog geen 44 procent.

2 uur geleden
Wall Street verdeeld in afwachting van sancties tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager begonnen. Beleggers namen geen risico's in afwachting van de nieuwe Amerikaanse economische sancties tegen Iran, die naar verwachting later op de dag worden aangekondigd. Ook wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole, die eind deze week begint, en de kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia, die woensdag op het programma staan.

2 uur geleden
Rapport wijst op Colombiaanse ronselcontent op Facebook en TikTok

NEW YORK (ANP/AFP) - Facebook en TikTok hebben berichten verspreid waarmee Colombiaanse gewapende groepen probeerden kinderen te ronselen. Dat zegt Human Rights Watch, die vindt dat de socialemediabedrijven de berichtenstroom hadden moeten verhinderen.

3 uur geleden