Melk en karnemelk in literpakken huismerk PLUS worden biologisch
UTRECHT (ANP) - Alle dagverse melk en karnemelk in een literpak van het huismerk van supermarktketen PLUS is vanaf deze week standaard biologisch. De keten is naar eigen zeggen de eerste supermarkt die deze stap zet. Eind juli volgen de magere, halfvolle en volle yoghurt.
PLUS belooft dat de klant dezelfde prijs blijft betalen en dat de boeren de meerprijs die bij biologisch past krijgen. "PLUS legt het verschil zelf bij", aldus de keten in een persverklaring.
Biologische melk is beter voor de klant, de boer, de koe en het milieu, zegt commercieel directeur bij PLUS Eric Leebeek. "De koeien hebben meer ruimte, leven gezonder en krijgen biologisch gecertificeerd veevoer." Biologische koeien krijgen voer dat niet is geteeld met synthetische gewasbeschermingsmiddelen en kunstmest, geeft ook voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal aan. Ook zorgt biologische landbouw voor een grotere biodiversiteit en een betere bodemkwaliteit.
Minder stikstof
Michaël Wilde, directeur van ketenorganisatie voor biologische landbouw en voeding Bionext, zegt dat biologische melkveehouderij 70 procent minder stikstof uitstoot. "Ook als het gaat om andere grote maatschappelijke problemen zoals klimaatverandering, biodiversiteitsverlies en dierenwelzijn wordt biologisch gezien als een belangrijk onderdeel van de oplossing."
Zo’n duizend biologische koeien zorgen jaarlijks voor ruim 7,8 miljoen liter duurzame melk voor PLUS.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland beschouwt het als een "heel goed teken" dat Nederland zijn beperkingen voor de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft opgeschort. De chips van Nexperia zijn cruciaal voor de Duitse auto-industrie, maar sinds er een rel is ontstaan tussen Nederland en China zijn de leveringen verstoord. Daar is nu sprake van chiptekorten.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil snel een debat met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD) over de ontwikkelingen rond chipmaker Nexperia. Zijn rol in deze kwestie roept "ontzettend veel vragen op", vindt Volt-voorman Laurens Dassen. Zijn verzoek om een debat kreeg steun van een Kamermeerderheid.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), stond woensdag bij opening van de beurshandel in New York bij de stijgers met een plus van 1,6 procent. Nvidia komt na het slot van de handel op Wall Street met kwartaalcijfers. Op de financiële markten waren de afgelopen tijd zorgen over bubbelvorming bij de enorme investeringen door grote techbedrijven in AI en de hoge waarderingen van techbedrijven als Nvidia.
42 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - China beschouwt het opschorten van de noodingreep bij Nexperia door het Nederlandse kabinet als "eerste stap in de goede richting". Tegelijkertijd heeft het ministerie van Handel in Beijing moeite met een gerechtelijke uitspraak waarmee de Chinese topman en moederbedrijf Wingtech op afstand zijn gezet bij de Nijmeegse chipfabrikant.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Voor een volledig herstel van de leveringsketen van chipmaker Nexperia is meer nodig dan de stap die demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) woensdag heeft gezet. Daarvoor waarschuwt het Nijmeegse bedrijf in een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig minister van Financiën en oud-president van Harvard Larry Summers is ook opgestapt uit het bestuur van OpenAI vanwege zijn contact met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dit meldt nieuwssite Axios.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ryanair verzet zich tegen het verlies van enkele belangrijke landings- en vertrekrechten op Eindhoven Airport. Een woordvoerder bevestigt na berichtgeving van het AD dat de Ierse budgetmaatschappij bezwaar heeft gemaakt bij de Europese Commissie en tevens naar de rechter in Nederland stapt.
2 uur geleden