Meldpunten vakbonden voor vervangend streekvervoer in de lucht
UTRECHT (ANP) - De meldpunten van vakbonden FNV en CNV, voor mensen die afhankelijk zijn van het streekvervoer en niet naar het stemlokaal kunnen wegens stakingen, zijn in de lucht. Via de websites van de bonden kunnen mensen met een beperking of die slecht ter been zijn een verzoek indienen voor vervangend vervoer naar de stembus. Daarmee willen de bonden deze reizigers tegemoetkomen.
CNV laat weten vooralsnog één melding binnen te hebben gekregen. "Het is natuurlijk nog vroeg, maar misschien dat mensen ook op een andere manier vervangend vervoer hebben geregeld", vertelt een woordvoerder. Een woordvoerster van FNV kan nog niets zeggen over het aantal meldingen, omdat het meldpunt nog niet zo lang in de lucht is. "Per persoon willen we kijken naar een passende oplossing. Daarbij wordt ook gevraagd welke buslijn de melder genomen zou hebben", legt de woordvoerster uit.
FNV werkt met een telefoonnummer van hun contactcenter, CNV biedt een online formulier aan. Vervolgens wordt de melding doorverwezen naar vakbondsleden die bijvoorbeeld persoonlijk vervoer kunnen regelen. Maar ook een taxi waarvan de kosten worden vergoed behoort tot de mogelijkheden, liet CNV al eerder weten.
Medewerkers in het streekvervoer staken woensdag, de dag van de Provinciale Staten- en waterschapsverkiezingen. Vanaf donderdag worden de stakingen opgeschort tot en met 24 maart.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.
5 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.
10 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het luiden van de kerkklokken van De Nieuwe Kerk is in Amsterdam woensdag een speciale postzegel onthuld. Die is ontworpen om te vieren dat 25 jaar geleden het burgerlijk huwelijk in Nederland werd opengesteld voor paren van hetzelfde geslacht, in de volksmond homohuwelijk genoemd. Ons land had daarmee de wereldprimeur.
11 uur geleden