Meldpunten vakbonden voor vervangend streekvervoer in de lucht
UTRECHT (ANP) - De meldpunten van vakbonden FNV en CNV, voor mensen die afhankelijk zijn van het streekvervoer en niet naar het stemlokaal kunnen wegens stakingen, zijn in de lucht. Via de websites van de bonden kunnen mensen met een beperking of die slecht ter been zijn een verzoek indienen voor vervangend vervoer naar de stembus. Daarmee willen de bonden deze reizigers tegemoetkomen.
CNV laat weten vooralsnog één melding binnen te hebben gekregen. "Het is natuurlijk nog vroeg, maar misschien dat mensen ook op een andere manier vervangend vervoer hebben geregeld", vertelt een woordvoerder. Een woordvoerster van FNV kan nog niets zeggen over het aantal meldingen, omdat het meldpunt nog niet zo lang in de lucht is. "Per persoon willen we kijken naar een passende oplossing. Daarbij wordt ook gevraagd welke buslijn de melder genomen zou hebben", legt de woordvoerster uit.
FNV werkt met een telefoonnummer van hun contactcenter, CNV biedt een online formulier aan. Vervolgens wordt de melding doorverwezen naar vakbondsleden die bijvoorbeeld persoonlijk vervoer kunnen regelen. Maar ook een taxi waarvan de kosten worden vergoed behoort tot de mogelijkheden, liet CNV al eerder weten.
Medewerkers in het streekvervoer staken woensdag, de dag van de Provinciale Staten- en waterschapsverkiezingen. Vanaf donderdag worden de stakingen opgeschort tot en met 24 maart.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
4 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse fracties D66, GroenLinks, Volt en Partij voor de Dieren (PvdD) willen dat de hoofdstad asielopvang voor kwetsbare groepen vluchtelingen organiseert. Daaronder vallen lhbtiq+-personen.
6 uur geleden