Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meldpunt voor politiemedewerkers na zorgen over hack

Meldpunt voor politiemedewerkers na zorgen over hack

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag een meldpunt geopend voor medewerkers die zich zorgen maken over het datalek dat vrijdag bekend werd. Een woordvoerder van de korpsleiding van de politie bevestigt berichtgeving van NOS hierover. Werkgerelateerde contactgegevens van alle politiemedewerkers werden buitgemaakt bij de hack.

Politiemedewerkers zijn intern geïnformeerd over het meldpunt dat telefonisch bereikbaar is. "Het is een plek waar ze terechtkunnen met vragen", legt de woordvoerder uit. Omdat het meldpunt net geopend is, is nog niet bekend hoeveel meldingen zijn binnengekomen. Medewerkers willen volgens de woordvoerder het liefst weten welke gegevens zijn buitgemaakt.

In een schriftelijke reactie zegt korpschef Janny Knol dat ze geschrokken is van het datalek. "Het raakt me dat de gegevens van onze collega's niet veilig bleken. Natuurlijk moet iedereen binnen en buiten de politie erop kunnen rekenen dat de gegevens die de politie heeft, in veilige handen zijn."

Alert

De politie probeert collega's ook alert te maken op mogelijke misstanden die met de gegevens gepleegd kunnen worden. Zo wordt aan medewerkers gevraagd scherp te zijn op e-mails of telefoontjes die ze niet vertrouwen. Ook daar kunnen zij melding van maken bij het meldpunt.

Hoe het account van een politiemedewerker gehackt kon worden, is nog niet bekendgemaakt. De politiewoordvoerder zegt dat dat nog onderzocht wordt. Korpschef Knol zegt dat specialisten "keihard" aan het werk zijn. "Mijn allergrootste prioriteit is de bescherming van politiecollega's en het voorkomen van verdere schade."

Meer uit Binnenland

Honderden mensen demonstreren bij Tweede Kamer tijdens Gaza-debat

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.

6 uur geleden
Save the Children aan Nederland: help gewonde kinderen uit Gaza

DE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.

11 uur geleden
Vrijdag uitspraak over voortbestaan Vitesse

UTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.

11 uur geleden
12 aanhoudingen rond Feyenoord-Fenerbahçe, onder meer voor geweld

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.

12 uur geleden
Openbaar Ministerie weer bereikbaar per mail na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".

12 uur geleden
Straf voor plasticexport naar landen met slechte afvalverwerking

ROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.

13 uur geleden
Bel van Maarten van Rossem krijgt ereplek in Beeld & Geluid

HILVERSUM (ANP) - De bel die Maarten van Rossem 12,5 jaar heeft gebruikt in kijkcijferhit De Slimste Mens heeft een plek gekregen in de collectie van het Instituut Beeld & Geluid in Hilversum.

13 uur geleden