Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meldpunt voor huurders die in knel komen door coronacrisis

Meldpunt voor huurders die in knel komen door coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Huurders die door de coronacrisis hun huur niet meer kunnen opbrengen en hiervoor geen gehoor vinden bij hun verhuurder, kunnen dat vanaf heden melden bij een registratiepunt. Ze kunnen daarvoor terecht bij de Huurcommissie, via internet of telefonisch (070-3754300).

Dat gebeurt op verzoek van het ministerie van Binnenlandse Zaken, die zo te weten wil komen hoeveel huurders in de problemen komen. Op basis daarvan kan minister Kajsa Ollongren mogelijk aanvullende maatregelen nemen, zo heeft ze in de Eerste Kamer aangekondigd. Uit enquĂȘtes bij verhuurdersorganisaties blijkt dat tot nu toe 0,5 tot 2 procent van de huurders aan de bel trekt vanwege problemen door de coronacrisis. De koepels vertegenwoordigen 80 procent van de sociale en vrije huursector.

De minister ligt overhoop met de senaat, omdat ze weigert de algemene jaarlijkse huurverhoging per 1 juli stop te zetten. Ollongren wil maatwerk voor alleen die mensen die in de knel komen, zoals een opschorting of tijdelijke verlaging van hun huur. Ze ging niet in op twee moties van een meerderheid in de senaat en kreeg dinsdag een motie van afkeuring erbij. Volgende week stemt de Eerste Kamer, waar de coalitiepartijen in de minderheid zijn, over deze motie.

De Huurcommissie zal de gegevens registreren en analyseren. De commissie zal de weigerachtige verhuurders om een reactie vragen, maar er niet inhoudelijk op doorgaan. Het registratiepunt blijft vooralsnog tot en met september bestaan.

Meer uit Binnenland

Zuid-Holland draagt 11 locaties Groene Hart aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft elf locaties in het Groene Hart aangewezen waar windturbines zouden mogen komen. Uit een verkennend onderzoek bleek al dat in het open polderlandschap ruimte is voor maximaal 67 turbines van 240 meter, iets wat tot veel ophef leidde.

29 minuten geleden
Dwangsom voor te veel mensen in Ter Apel boven 1 miljoen euro

TER APEL (ANP) - De dwangsom die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen omdat er te veel mensen in het aanmeldcentrum in Ter Apel hebben verbleven, is opgelopen tot boven de 1 miljoen euro. Dit weekend sliepen er alle nachten weer meer dan 2000 asielzoekers. Sinds 9 september gebeurt dat weer vaak, voor elke keer moet het orgaan 50.000 euro aan de gemeente Westerwolde betalen.

1 uur geleden
Controle na asbestsanering schiet in derde van gevallen tekort

DEN HAAG (ANP) - Ruim een derde van de achttien gecertificeerde bedrijven die controles uitvoeren na asbestsanering, voert zijn werk niet goed uit. Daardoor worden gebouwen schoon verklaard terwijl er nog asbestresten aanwezig zijn, waarschuwt de Arbeidsinspectie.

1 uur geleden
Minder Britten vestigen zich in Nederland sinds Brexit

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Brexit in 2020 vestigen minder Britten zich in Nederland. Er keren sindsdien ook minder Britten vanuit Nederland terug naar het Verenigd Koninkrijk. Ook het aantal Nederlanders dat naar het VK vertrok, daalde verder vanaf het moment dat het VK uit de EU stapte. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Naast Red Light District heeft Amsterdam nu ook No Light District

AMSTERDAM (ANP) - Als eerste dierentuin ter wereld heeft Artis in Amsterdam het certificaat 'Urban Night Sky Place' gekregen. Het is een erkenning voor wat Artis in het park doet tegen lichtvervuiling, omdat het donker goed is voor de nachtrust en het leefritme van de dieren.

2 uur geleden
Wit poeder bij Chemelot in Geleen is melamine

GELEEN (ANP) - Het witte poeder dat is gevonden nadat er sprake was van een ammoniaklek bij Chemelot in Geleen is melamine. Dat meldt de Veiligheidsregio Zuid-Limburg.

3 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Utrecht om uitloop werkzaamheden

VUGHT (ANP) - De werkzaamheden die ProRail de afgelopen weken uitvoerde aan het spoor bij Vught, duren langer. Het werk had maandagochtend om 05.00 uur klaar moeten zijn, maar de spoorbeheerder meldt problemen bij het onder spanning brengen van de bovenleidingsgroepen.

3 uur geleden