Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meldpunt problemen door Wuhan-virus voor technologische industrie

Meldpunt problemen door Wuhan-virus voor technologische industrie

ZOETERMEER (ANP) - Bedrijven in de technologische industrie kunnen hun problemen als gevolg van het Wuhan-virus voortaan melden bij de eigen brancheorganisatie. FME wil daarmee inzicht krijgen in hoe de sector geraakt wordt door de situatie in China. In het Aziatische land blijven fabrieken noodgedwongen dicht vanwege de snelle verspreiding van het nieuwe coronavirus.

Veel FME-leden handelen met de regio Wuhan, het epicentrum van de virusuitbraak, weet de branchevereniging. Het ligt volgens de FME voor de hand dat ondernemingen de negatieve gevolgen ervaren. Zo wordt onder meer gewezen op mogelijke problemen met de aanvoer van basismaterialen of halffabricaten voor de eigen voorraad.

Overigens kunnen bedrijven bij het meldpunt ook hun mening geven over de informatievoorziening van de Nederlandse overheid over de kwestie. De overheid paste onlangs het reisadvies naar China aan en opende een informatiewebsite.

Meerdere internationale bedrijven als de Zuid-Koreaanse chipmaker Samsung Electronics en de Japanse autobouwer Toyota besloten hun fabrieken in China voorlopig gesloten te houden.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

3 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

3 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

5 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

6 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

8 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

8 uur geleden