Meldpunt over verkiezingen voor kiezers met beperking
DEN HAAG (ANP) - Koepelorganisatie Ieder(in) opent woensdag een meldpunt voor kiezers met een beperking met het oog op de aankomende Provinciale Staten- en waterschapsverkiezingen. Mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking kunnen daar zowel positieve als negatieve ervaringen rondom de verkiezingen melden. Op die manier wil de organisatie in kaart brengen of mensen met een beperking goed aan de verkiezingen kunnen meedoen.
"Alles wat bij toegankelijk stemmen komt kijken, kun je bij het meldpunt kwijt", aldus Ieder(in). "Je melding hoeft dus niet per se te gaan over de toegankelijkheid van het stembureau of stembiljet. Het kan ook gaan over de bejegening op het stembureau. Of bijvoorbeeld over de toegankelijkheid van de partijprogramma’s van politieke partijen." Het meldpunt sluit een week na de verkiezingen.
Bij de gemeenteraadsverkiezingen vorig jaar kreeg Ieder(in) 150 meldingen. Daarvan was bijna de helft positief en ongeveer een derde negatief. Negatieve reacties kwamen bijvoorbeeld van kiezers in een rolstoel die niet makkelijk de stemlocatie in konden.
Slechtziende of blinde kiezers kunnen op 15 maart in 95 gemeentes zelfstandig stemmen op een of meerdere stemlocaties. Er zijn daar hulpmiddelen, zoals de zogeheten stemmal. Dat is een mal met voelbare cijfers en braille waar het stembiljet door medewerkers van het stembureau in wordt gelegd. Via een zogenoemde soundbox met koptelefoon krijgt de kiezer te horen welke partijen en kandidaten op de lijsten staan. Die kan de kiezer dan opzoeken door de gaatjes in de mal te tellen.
Meer uit Binnenland
KATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gevangenen en tbs'ers konden vanuit hun cel het internet op met speciale laptops die ze van justitie hadden gekregen, terwijl dat niet de bedoeling was. De toegang tot internet bleek niet goed te zijn afgesloten, meldt demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie en Veiligheid).
2 uur geledenKATWIJK (ANP) - De musical Soldaat van Oranje wordt op 12 juli voor de laatste keer gespeeld. Dat heeft de producent maandag bekendgemaakt. De voorstelling over de oorlogsjaren van Erik Hazelhoff Roelfzema speelt vanaf oktober 2010 en is daarmee de langstlopende musical in de Nederlandse geschiedenis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB waarschuwt voor files op de wegen naar en in Noord-Italië in de periode van de Olympische Spelen. Die beginnen volgende week vrijdag in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De organisatie verwacht extra drukte en tijdelijke verkeersmaatregelen.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De 33-jarige Elias M. moet achttien jaar de cel in voor het aanranden en doden van een 75-jarige vrouw uit het Brabantse Halsteren. De rechtbank in Breda heeft hem ook veroordeeld tot tbs met dwangverpleging. De opgelegde straf is iets lager dan de twintig jaar celstraf en tbs die het Openbaar Ministerie had geëist.
4 uur geleden