Meldpunt krijgt 324 tips over illegaal vuurwerk
DEN HAAG (ANP) - Meld Misdaad Anoniem (M.) heeft afgelopen jaar 324 meldingen gekregen over handel en opslag van zwaar illegaal vuurwerk. Door die tips konden duizenden kilo's vuurwerk in beslag worden genomen. Volgens het meldpunt ging het daarbij vaak om zeer explosief vuurwerk als cobra's, lawinepijlen en mortierbommen.
De meeste tips kwamen in de laatste week van het jaar binnen. Zo werd in Hendrik-Ido-Ambacht vrijdag 2500 kilo vuurwerk in een container gevonden. Twee Zwijndrechters (32 en 28 jaar) werden aangehouden voor het bezit van en de vermoedelijke handel in het vuurwerk.
Dankzij anonieme tips vond de politie eerder bijna 1700 kilo vuurwerk in een woning in Nootdorp en een opslagbox in Bleiswijk, 1450 kilo in een schuurtje bij een huis in Nunspeet en bijna 900 kilo in een garagebox in Arnhem. In een woning in Castricum troffen agenten niet alleen 500 kilo illegaal vuurwerk aan, maar ook een hennepkwekerij op zolder.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
50 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden