Meldingen van nieuwe pinstoring in winkels
DEN HAAG (ANP) - Er zijn meldingen van een nieuwe pinstoring in winkels, na de landelijke storing bij pinbetalingen op donderdagavond. Bij de website allestoringen.nl zijn er honderden meldingen gekomen. De storing zou met name winkels in Amsterdam en Rotterdam treffen, aldus de website.
Ook op sociale media wordt melding gemaakt van problemen. Donderdagavond kon kort na 18.00 uur in veel winkels zoals supermarkten niet meer met de pinpas worden betaald. Het duurde enkele uren voordat alles weer werkte. Volgens een woordvoerder van Betaalvereniging Nederland zorgde de storing voor problemen met 30 tot 40 procent van de pintransacties in winkels.
De woordvoerder van Betaalvereniging Nederland zei zaterdagmiddag nog geen bevestiging van een storing binnen te hebben gehad. Ook is het aantal nieuwe meldingen op allestoringen.nl inmiddels fors gedaald.
Cash geld
Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, zei donderdag dat er geen storingen zijn geweest met het pinnen bij de geldautomaten. Veel mensen gingen contant geld uit de automaat halen om zo alsnog te kunnen betalen in winkels.
Bij allestoringen.nl zijn er meldingen van klanten van ABN AMRO en Rabobank over problemen met pinnen. Ook bij Albert Heijn zijn problemen gemeld, aldus de website.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
7 uur geleden