Meldingen van nieuwe pinstoring in winkels
DEN HAAG (ANP) - Er zijn meldingen van een nieuwe pinstoring in winkels, na de landelijke storing bij pinbetalingen op donderdagavond. Bij de website allestoringen.nl zijn er honderden meldingen gekomen. De storing zou met name winkels in Amsterdam en Rotterdam treffen, aldus de website.
Ook op sociale media wordt melding gemaakt van problemen. Donderdagavond kon kort na 18.00 uur in veel winkels zoals supermarkten niet meer met de pinpas worden betaald. Het duurde enkele uren voordat alles weer werkte. Volgens een woordvoerder van Betaalvereniging Nederland zorgde de storing voor problemen met 30 tot 40 procent van de pintransacties in winkels.
De woordvoerder van Betaalvereniging Nederland zei zaterdagmiddag nog geen bevestiging van een storing binnen te hebben gehad. Ook is het aantal nieuwe meldingen op allestoringen.nl inmiddels fors gedaald.
Cash geld
Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, zei donderdag dat er geen storingen zijn geweest met het pinnen bij de geldautomaten. Veel mensen gingen contant geld uit de automaat halen om zo alsnog te kunnen betalen in winkels.
Bij allestoringen.nl zijn er meldingen van klanten van ABN AMRO en Rabobank over problemen met pinnen. Ook bij Albert Heijn zijn problemen gemeld, aldus de website.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aanwezige aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisaties proberen nog steeds klanten te lokken met misleidende "lokaanbiedingen". Volgens onderzoek van de Consumentenbond is er nauwelijks verbetering ten opzichte van 2025, ondanks uitspraken van de Reclame Code Commissie (RCC) en beloftes vanuit de reisbranche.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na maanden van acties en stakingen ligt er een nieuw cao-bod voor rijksambtenaren op tafel. De rijksoverheid laat in het nieuwe bod de nullijn los. Die hield in dat ambtenaren dit jaar geen salarisverhoging en inflatiecorrectie zouden krijgen en was de reden voor de vakbonden om in actie te komen.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal met 0,1 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag op basis van een eerste berekening. De Nederlandse economie groeide daarmee aanzienlijk minder sterk dan in voorgaande kwartalen, vooral door een daling van de export. De impact van de Iranoorlog lijkt vooralsnog beperkt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft in het eerste kwartaal iets meer ijsjes verkocht. Daarmee kende de van Unilever afgesplitste ijstak volgens topman Peter Ter Kulve "een bemoedigende start van 2026".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De bank boekte in het eerste kwartaal van 2026 meer winst. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het goed met ING, ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid. Om aandeelhouders te belonen, gaat de bank voor 1 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Het aandeel steeg daarop ruim 2 procent.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal heeft in het eerste kwartaal van 2026 meer winst geboekt dan verwacht. Ook de omzet liet een groei zien. Topman Aditya Mittal van het grootste staalconcern van Europa sprak van "veerkrachtige prestaties, ondanks de onrustige situatie in het Midden-Oosten".
1 uur geleden