Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meldingen van discriminatie in Amsterdam dit jaar verdubbeld

Meldingen van discriminatie in Amsterdam dit jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal meldingen van discriminatie in de regio Amsterdam is dit jaar verdubbeld ten opzichte van 2023, blijkt uit nieuwe cijfers van het Meldpunt Discriminatie Regio Amsterdam. Bij het meldpunt zijn tot half december meer dan 1900 meldingen van discriminatie binnengekomen. In 2023 werd er in totaal 862 keer melding gemaakt van discriminatie in en om de hoofdstad.

Bestuursvoorzitter van het meldpunt Dennis Boutkan is "geschrokken van deze verdubbeling, maar niet verrast". "Discriminatie is verwerpelijk en werkt als een splijtzwam", aldus Boutkan. "De onrust en polarisatie in de samenleving zien we direct terug in de cijfers." Daarnaast blijkt uit de cijfers dat inwoners van de regio Amsterdam het meldpunt steeds beter weten te vinden. Het meldpunt heeft naar eigen zeggen het afgelopen jaar hard gewerkt aan onder meer de vind- en zichtbaarheid, bijvoorbeeld door "gerichte campagnes en lokale samenwerkingen".

"De stijging van het aantal meldingen toont dat inwoners ons zien als een luisterend oor en als een betrouwbare plek om discriminatie te melden. We ondersteunen melders waar mogelijk bij het zoeken naar passende oplossingen", zegt directeur van het meldpunt Jerrol Marten. Het verwerken van alle meldingen, het plannen van afspraken en het bieden van begeleiding vraagt veel van de organisatiecapaciteit, stelt Marten. "De druk op ons meldpunt is fors toegenomen. We doen er alles aan om aan deze groeiende vraag te blijven voldoen. Hiervoor hebben we de blijvende ondersteuning van de gemeenten in het algemeen en van gemeente Amsterdam in het bijzonder hard nodig."

Meer uit Binnenland

Leden ON! komen in opstand tegen omroep-top om vermeend wanbeleid

HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.

7 uur geleden
OM Suriname publiceert signalement verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.

8 uur geleden
Politie Suriname laat weinig los over vermiste filmproducent

PARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.

11 uur geleden
OM eist werkstraffen tegen klimaatactivisten voor snelwegblokkade

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.

11 uur geleden
Boeren mogen door droogte langer mest uitrijden op grasland

DEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.

12 uur geleden
BuZa: nog niet bekend of er Nederlandse vermisten zijn in Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het is nog te vroeg om een volledig beeld te geven over mogelijke Nederlandse slachtoffers en vermisten bij de overstromingen in Nepal. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken is er enkel gebeld door mensen die hun naasten in Nepal niet meteen konden bereiken. In sommige gevallen is dat contact inmiddels weer hersteld.

12 uur geleden
Importeur vecht verbod op handel met nederzettingen Israël aan

DEN HAAG (ANP) - Het Israël Producten Centrum (IPC) wordt volgens directeur Pieter van Oordt "onevenredig" geraakt door het importverbod op goederen uit Israëlische nederzettingen in bezette gebieden. De Nederlandse importeur van Israëlische producten probeerde woensdag in de rechtbank in Den Haag het verbod van tafel te krijgen.

12 uur geleden