Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meldingen van discriminatie in Amsterdam dit jaar verdubbeld

Meldingen van discriminatie in Amsterdam dit jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal meldingen van discriminatie in de regio Amsterdam is dit jaar verdubbeld ten opzichte van 2023, blijkt uit nieuwe cijfers van het Meldpunt Discriminatie Regio Amsterdam. Bij het meldpunt zijn tot half december meer dan 1900 meldingen van discriminatie binnengekomen. In 2023 werd er in totaal 862 keer melding gemaakt van discriminatie in en om de hoofdstad.

Bestuursvoorzitter van het meldpunt Dennis Boutkan is "geschrokken van deze verdubbeling, maar niet verrast". "Discriminatie is verwerpelijk en werkt als een splijtzwam", aldus Boutkan. "De onrust en polarisatie in de samenleving zien we direct terug in de cijfers." Daarnaast blijkt uit de cijfers dat inwoners van de regio Amsterdam het meldpunt steeds beter weten te vinden. Het meldpunt heeft naar eigen zeggen het afgelopen jaar hard gewerkt aan onder meer de vind- en zichtbaarheid, bijvoorbeeld door "gerichte campagnes en lokale samenwerkingen".

"De stijging van het aantal meldingen toont dat inwoners ons zien als een luisterend oor en als een betrouwbare plek om discriminatie te melden. We ondersteunen melders waar mogelijk bij het zoeken naar passende oplossingen", zegt directeur van het meldpunt Jerrol Marten. Het verwerken van alle meldingen, het plannen van afspraken en het bieden van begeleiding vraagt veel van de organisatiecapaciteit, stelt Marten. "De druk op ons meldpunt is fors toegenomen. We doen er alles aan om aan deze groeiende vraag te blijven voldoen. Hiervoor hebben we de blijvende ondersteuning van de gemeenten in het algemeen en van gemeente Amsterdam in het bijzonder hard nodig."

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

3 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

4 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

4 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

4 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

6 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

7 uur geleden