Meldingen van discriminatie in Amsterdam dit jaar verdubbeld
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal meldingen van discriminatie in de regio Amsterdam is dit jaar verdubbeld ten opzichte van 2023, blijkt uit nieuwe cijfers van het Meldpunt Discriminatie Regio Amsterdam. Bij het meldpunt zijn tot half december meer dan 1900 meldingen van discriminatie binnengekomen. In 2023 werd er in totaal 862 keer melding gemaakt van discriminatie in en om de hoofdstad.
Bestuursvoorzitter van het meldpunt Dennis Boutkan is "geschrokken van deze verdubbeling, maar niet verrast". "Discriminatie is verwerpelijk en werkt als een splijtzwam", aldus Boutkan. "De onrust en polarisatie in de samenleving zien we direct terug in de cijfers." Daarnaast blijkt uit de cijfers dat inwoners van de regio Amsterdam het meldpunt steeds beter weten te vinden. Het meldpunt heeft naar eigen zeggen het afgelopen jaar hard gewerkt aan onder meer de vind- en zichtbaarheid, bijvoorbeeld door "gerichte campagnes en lokale samenwerkingen".
"De stijging van het aantal meldingen toont dat inwoners ons zien als een luisterend oor en als een betrouwbare plek om discriminatie te melden. We ondersteunen melders waar mogelijk bij het zoeken naar passende oplossingen", zegt directeur van het meldpunt Jerrol Marten. Het verwerken van alle meldingen, het plannen van afspraken en het bieden van begeleiding vraagt veel van de organisatiecapaciteit, stelt Marten. "De druk op ons meldpunt is fors toegenomen. We doen er alles aan om aan deze groeiende vraag te blijven voldoen. Hiervoor hebben we de blijvende ondersteuning van de gemeenten in het algemeen en van gemeente Amsterdam in het bijzonder hard nodig."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.
15 uur geleden