Meldingen van aanvallen op Djedda, stad van de Formule 1
DJEDDA (ANP/AFP) - Rebellen uit het zuidelijke buurland Jemen hebben met raketten en drones aanvallen uitgevoerd op de Saudische stad Djedda, waar de komende Formule 1-race wordt gehouden. Onder meer in een complex van de staatsoliemaatschappij Saudi Aramco is brand uitgebroken, melden Saudische staatsmedia.
De rebellen zouden Houthi's zijn die met steun van Iran tegen de machthebbers van Jemen strijden, die onder meer worden gesteund door Saudi-Arabië.
Vrijdag was de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië.
Meer uit Buitenland
ORSK (ANP/RTR) - Een grote olieraffinaderij in het zuiden van Rusland moet een halfjaar dicht voor reparaties na een Oekraïense droneaanval deze week. Voor de reparatie zijn onderdelen nodig die moeten worden geïmporteerd, zei regionaal gouverneur Jevgeni Solntsev. Dat is door de economische sancties tegen Rusland lastig en tijdrovend.
1 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne zijn in ruim vier jaar oorlog niet zoveel burgerdoden gevallen als vorige maand. Met zeker 437 sterfgevallen gaat het om het hoogste aantal sinds mei 2022, aldus de VN-monitoringsmissie in Oekraïne. Rusland viel Oekraïne in februari van dat jaar binnen.
1 uur geledenLONGYEARBYEN (ANP/AFP) - Een man heeft op Spitsbergen een boete gekregen van 50.000 kronen, omgerekend 4550 euro, wegens het wekken van een ijsbeer. Het is op Spitsbergen verboden een ijsbeer onnodig te storen, te lokken of te achtervolgen.
2 uur geledenGROBBENDONK (ANP/BELGA) - Op een camping ten oosten van Antwerpen heeft donderdag een dodelijke brand gewoed. In een van de getroffen chalets is een lichaam aangetroffen, meldt het Antwerpse parket.
2 uur geledenBURGAS (ANP) - Het Eurovisie Songfestival vindt volgend jaar plaats in de Bulgaarse kuststad Burgas. Dat hebben de Bulgaarse organiserende omroep BNT en de European Broadcasting Union (EBU) bekendgemaakt. De stad krijgt de voorkeur boven hoofdstad Sofia, de enige andere overgebleven kandidaat.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Israël heeft zich uitgesproken tegen een blokkade van Palestijnse woningen, inclusief een van een Amerikaanse staatsburger, door kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Hij spreekt op X van "terreur" en "Israëlische terroristen".
4 uur geledenKOERILSK (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het eiland Itoeroep bezocht. Dat meldde het Russische staatspersbureau TASS donderdag. Itoeroep is een eiland in de betwiste eilandengroep de Koerilen. Zowel Rusland als Japan maakt daar aanspraak op. Door Japan wordt het eiland Etorofu genoemd.
7 uur geleden