Melbourne verlengt lockdown met nog eens zeven dagen
MELBOURNE (ANP/AFP/RTR) - De lockdown in de Australische stad Melbourne is met nog eens zeven dagen verlengd. Dat hebben de autoriteiten in de deelstaat Victoria woensdag bekendgemaakt. Ze hopen hiermee een nieuw cluster van coronabesmettingen van de Kappa-variant, die als eerste werd geconstateerd in India, in te dammen.
"We hebben nu zestig gevallen en meer dan 350 plekken die mogelijk in aanraking zijn gekomen met het virus. We hebben te maken met een variant van het virus, die zich sneller verspreidt en besmettelijker is dan we ooit hebben geregistreerd", zei premier James Merlino van Victoria.
De lockdown voor de vijf miljoen inwoners van de tweede grootste stad van Australië zou aanvankelijk donderdag om middernacht zijn afgelopen, maar is met een week verlengd. De inwoners mogen alleen voor essentiële zaken het huis uit. Het is inmiddels de vierde keer dat de inwoners van Melbourne in lockdown moeten sinds het begin van de pandemie.
Exploderen
"Als we het virus zijn gang laten gaan, dan zal het exploderen", zei Merlino woensdag. "Deze variant wordt dan oncontroleerbaar en mensen zullen sterven. Niemand wil een herhaling van afgelopen winter."
Daarmee refereerde hij aan een van de strengste lockdowns die in de deelstaat Victoria werd ingevoerd tijdens de tweede coronagolf. Er stierven toen meer dan 800 mensen, bijna 90 procent van alle dodelijke slachtoffers in Australië sinds de pandemie begon. Door strenge regels over afstand houden en grensrestricties heeft Australië de coronabesmettingen vaak vroeg kunnen onderdrukken. In totaal waren er 30.100 besmettingen en overleden er 910 inwoners aan de gevolgen van het virus.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niet verantwoordelijk te zijn voor de beperkingen die Kyiv woensdag vernam in het Starshield-satellietnetwerk. Dit netwerk, dat onderdeel is van Starlink, wordt gebruikt door de Oekraïense krijgsmacht. Ook zei Trump niet te denken dat Starlink-eigenaar Elon Musk hier verantwoordelijk voor was.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De nieuwe Witte Huis-woordvoerder Katie Zacharia vertrekt. Dat zegt een hoge bron binnen de regering tegen Fox News.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland vestigt in Oekraïne een "veiligheidszone" aan de grens. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die benadrukte dat over de status van dat gebied niet onderhandeld zal worden bij toekomstig vredesoverleg.
54 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - In Kenia is een derde besmetting met het ebolavirus vastgesteld. Het gaat om een nabij familielid van de twee personen die eerder positief waren getest, aldus het ministerie van Gezondheid.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Instagramaccounts van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva hebben tijdens de verkiezingen in het land nadelige gevolgen ondervonden van beperkende maatregelen, schrijft Folha de S.Paulo. De Braziliaanse krant schrijft dat personeel van moederbedrijf Meta dat heeft erkend in interne communicatie.
1 uur geledenROME (ANP/AFP/RTR) - De paus heeft vanuit het ziekenhuis gebeld met de Russische leider Vladimir Poetin. Leo drong volgens het Vaticaan aan op een staakt-het-vuren rond de Oekraïense stad Olesjky, zodat burgers daar noodhulp kunnen krijgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Medestanders van de Amerikaanse president Donald Trump pleiten openlijk voor verregaande maatregelen rond de Congresverkiezingen als ze de indruk krijgen dat die niet eerlijk verlopen. Dat bracht nieuwssite Axios in kaart. Er wordt onder meer de mogelijkheid geopperd om de staat van beleg uit te roepen.
1 uur geleden