Melbourne legt bouwsector stil na gewelddadige coronaprotesten
MELBOURNE (ANP) - De bouwsector in de Australische stad Melbourne ligt de komende twee weken stil. De regionale autoriteiten hebben daartoe besloten vanwege gewelddadige coronaprotesten van bouwvakkers, waarbij extremistische groeperingen betrokken waren, en de slechte naleving van de coronamaatregelen binnen de sector.
In de bouw geldt vanaf 24 september een vaccinatieplicht vanwege de beperkte naleving van coronamaatregelen in de branche. Dinsdag werden in de staat Victoria, waar Melbourne onder valt, 603 nieuwe besmettingen geregistreerd, een piek in de huidige uitbraak. Ongeveer twee op de drie besmettingen hebben een link met de bouw. Zodra het werk wordt hervat, moeten alle werkplekken voldoen aan de coronamaatregelen. Het personeel moet kunnen bewijzen dat ze minstens één coronaprik hebben gehad.
Vijfhonderd mensen hielden maandag een demonstratie tegen de vaccinatieplicht bij het kantoor van een bouwvakbond. Betogers gooiden flessen en andere voorwerpen naar vakbondsleiders en sloopten de deur van het kantoor. De menigte werd door de oproerpolitie uiteengedreven. De regionale industrieminister Tim Pallas zegt "afschuwelijk gedrag" te hebben gezien. "Nu handelen we resoluut en zonder aarzeling."
Rechts-extremisten
Onder de groep betogers waren naast bouwvakkers ook neonazi's en rechts-extremisten, meldt de vakbond. Die veroordeelt het geweld en wijst erop dat "duidelijk een minderheid van degenen die deelnamen aan het protest echte vakbondsleden waren".
Boze menigten verzamelden zich dinsdag opnieuw en staken vuurwerk af in de straten van Melbourne. Ook gooiden ze blikjes en schopten ze tegen politieauto's. Australische media melden dat de politie rubberen kogels gebruikte om de menigte terug te dringen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
18 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
11 uur geleden