Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Melania Trump spreekt troostende woorden tot families VS

Melania Trump spreekt troostende woorden tot families VS

CHARLOTTE (ANP) - De Republikeinse conventie is op de tweede avond opgeluisterd door Melania Trump. De echtgenote van president Donald Trump speechte vanuit de rozentuin van het Witte Huis en richtte zich daarbij vooral op de vrouwelijke kiezers. De first lady probeerde zo bij te dragen aan het imago van de Republikeinse Partij als hoeder van de traditionele Amerikaanse familie.

De aandacht was sterk gevestigd op Melania Trump, die er na haar toespraak op de vorige conventie van werd beschuldigd speeches van Michelle Obama te hebben geplagieerd. De presidentsvrouw sprak troostende woorden tot families die lijden onder de coronapandemie en beloofde dat haar echtgenoot "niet zou rusten tot hij al het mogelijke heeft gedaan om te zorgen voor iedereen die heeft geleden onder deze vreselijke epidemie".

Ook sprak zij onder meer haar dank uit richting zorgmedewerkers. Melania Trump verwees verder naar de onrust rond de rassenverhoudingen in Amerika door op te roepen tot een einde aan geweld en te zeggen dat mensen elkaar niet op basis van hun huidskleur moeten veroordelen.

Eric Trump

Andere prominente sprekers sloegen een minder verzoenende toon aan. Trumps zoon Eric haalde net als de sprekers op maandag hard uit naar de Democratische kandidaat Joe Biden. Biden "weet niks van de Amerikaanse arbeider of Amerikaanse bedrijven", aldus Eric Trump. Hij merkte ook op dat China over Biden heen zou lopen en noemde het "een enorme opluchting voor terroristen" als Biden verkozen zou worden. "Mijn vader zal voor jullie vechten", aldus Eric Trump.

Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo prees vanuit Jeruzalem Trumps buitenlandbeleid. Pompeo zette zijn baas neer als iemand die weet hoe hij een goede deal moet sluiten en wees onder meer op Trumps toenadering tot Noord-Korea en de recente deal tussen Israël en de Verenigde Arabische Emiraten, waarbij de Verenigde Staten bemiddelden.

Mary Ann Mendoza

Het thema van de avond 'land of opportunity' (land van kansen) kreeg onder meer vorm in een naturalisatieceremonie waarbij president Trump zelf aanwezig was. Vijf migranten van verschillende etnische achtergronden zworen daarbij trouw aan de VS en werden tot Amerikaans staatsburger gemaakt.

Pijnlijk voor de Republikeinen was het schrappen van Mary Ann Mendoza van de sprekerslijst. Mendoza had op Twitter antisemitische complottheorieën verspreid, hetgeen des te pijnlijker was omdat Trump met zijn pro-Israëlische politiek de stemmen van evangelische christenen wil binnenhalen. Zij vormen een van de belangrijkste doelgroepen van Trump en de Republikeinen. Mendoza zou Trumps strenge migratiebeleid prijzen in haar bijdrage aan de conventie.

Meer uit Buitenland

VK zegt 600 miljoen pond toe aan luchtverdediging Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.

2 uur geleden
Braziliaanse president: nu of nooit voor handelsdeal EU

SÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.

2 uur geleden
Zelensky naar EU-top in Brussel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.

3 uur geleden
Poolse oud-minister aangeklaagd om rol in onderzoek vliegramp

WARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.

7 uur geleden
VK gaat miljarden van Russische miljardair naar Oekraïne sturen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.

7 uur geleden
Nobelprijswinnaar Machado vertrokken uit Noorwegen

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.

7 uur geleden
Zeker 26 gewonden in Zaporizja na glijbomaanval

KYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.

7 uur geleden