Melania Trump na bestorming Capitool: geweld nooit acceptabel
WASHINGTON (ANP) - De echtgenote van de Amerikaanse president Donald Trump heeft de bestorming van het Capitool publiekelijk veroordeeld. "Geweld is nooit acceptabel", benadrukte Melania Trump, die in een verklaring ook de mensen bij naam noemde die om het leven kwamen tijdens de chaos in de Amerikaanse hoofdstad.
Melania noemde de gebeurtenissen van vorige week teleurstellend en ontmoedigend. "Het is inspirerend om te zien dat zo veel mensen gepassioneerd en enthousiast zijn over deelname aan een verkiezing, maar we mogen niet toestaan dat die passie leidt tot geweld", benadrukte de presidentsvrouw.
Bij de bestorming van het parlementsgebouw in Washington vielen vorige week zeker vijf doden. Trump-aanhangers trokken aangemoedigd door de president naar het Capitool, waar op dat moment de verkiezingsuitslag formeel werd vastgesteld. Het geweld leidde in de VS tot grote verontwaardiging.
Verzoening
President Trump veroordeelde de onlusten uiteindelijk in een video op Twitter. Hij heeft zich niet publiekelijk uitgesproken over de mishandelde agent die om het leven kwam, Brian Sicknick. Melania deed dat wel in haar verklaring en zei ook dat haar hart uitgaat naar de andere mensen die omkwamen, onder wie Trump-aanhanger Ashli Babbit. Zij zou zijn doodgeschoten door politie.
Ingewijden verklaarden na de bestorming in Amerikaanse media dat Melania boos zou zijn op Trump, ook omdat hij niet naar de beëdiging van zijn opvolger Joe Biden gaat. Melania riep in haar verklaring op tot verzoening: "We moeten naar elkaar luisteren, kijken naar wat ons bindt en boven de dingen uitstijgen die ons verdelen".
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 5000 mensen zijn omgekomen bij de aardbevingen die Venezuela eind juni troffen. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenCLACTON (ANP/AFP) - De Britse politicus Nigel Farage moet het tijdens de tussentijdse parlementsverkiezingen in Clacton volgende maand opnemen tegen 33 tegenstanders. Dat is volgens de lokale gemeenteraad, die de verkiezingen organiseert, waarschijnlijk een record. Farage trad expres af als parlementslid om zich opnieuw verkiesbaar te kunnen stellen, na groeiende kritiek rond zijn financiën.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos vanwege de grote bosbranden die op dit moment woeden in Canada. De rook hiervan is naar het noordoosten van de Verenigde Staten toe gewaaid, "waardoor de Verenigde Staten onnodig worden blootgesteld aan smerige, vervuilde en ongezonde lucht, waarvan de kwaliteit gevaarlijk en totaal onacceptabel is", aldus Trump.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft Israël opnieuw opgeroepen af te zien van de uitbreiding van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dat meldt de diplomatieke dienst van de EU (EEAS).
4 uur geledenTAPACHULA/GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - Voor de zuidwestkust van Mexico heeft zich een zware aardbeving met een kracht van 7.3 voorgedaan, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS, die het eerder had over een beving met een kracht van 7.4. Het epicentrum lag op 10 kilometer diepte voor de kust van Puerto Madero, in de deelstaat Chiapas vlak bij de grens met Guatemala. President van Mexico Claudia Sheinbaum zei dat er nog geen berichten zijn over schade of slachtoffers.
8 uur geledenKEULEN (ANP/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland gaan nog meer samenwerken op het gebied van defensie. Dat is de conclusie na topoverleg tussen de twee landen bij Keulen. Zo kondigde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan dat zijn land later dit jaar mee zal doen aan een Franse nucleaire oefening.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - In de regio van Parijs zijn tijdens een hittegolf in juni twee keer zoveel mensen overleden als verwacht, zegt het Franse volksgezondheidsinstituut. Er werden 3000 overlijdens geregistreerd in Île-de-France, 1565 meer dan werd verwacht in de regio voor de tijd van het jaar.
9 uur geleden