Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Melania Trump na bestorming Capitool: geweld nooit acceptabel

Melania Trump na bestorming Capitool: geweld nooit acceptabel

WASHINGTON (ANP) - De echtgenote van de Amerikaanse president Donald Trump heeft de bestorming van het Capitool publiekelijk veroordeeld. "Geweld is nooit acceptabel", benadrukte Melania Trump, die in een verklaring ook de mensen bij naam noemde die om het leven kwamen tijdens de chaos in de Amerikaanse hoofdstad.

Melania noemde de gebeurtenissen van vorige week teleurstellend en ontmoedigend. "Het is inspirerend om te zien dat zo veel mensen gepassioneerd en enthousiast zijn over deelname aan een verkiezing, maar we mogen niet toestaan dat die passie leidt tot geweld", benadrukte de presidentsvrouw.

Bij de bestorming van het parlementsgebouw in Washington vielen vorige week zeker vijf doden. Trump-aanhangers trokken aangemoedigd door de president naar het Capitool, waar op dat moment de verkiezingsuitslag formeel werd vastgesteld. Het geweld leidde in de VS tot grote verontwaardiging.

Verzoening

President Trump veroordeelde de onlusten uiteindelijk in een video op Twitter. Hij heeft zich niet publiekelijk uitgesproken over de mishandelde agent die om het leven kwam, Brian Sicknick. Melania deed dat wel in haar verklaring en zei ook dat haar hart uitgaat naar de andere mensen die omkwamen, onder wie Trump-aanhanger Ashli Babbit. Zij zou zijn doodgeschoten door politie.

Ingewijden verklaarden na de bestorming in Amerikaanse media dat Melania boos zou zijn op Trump, ook omdat hij niet naar de beëdiging van zijn opvolger Joe Biden gaat. Melania riep in haar verklaring op tot verzoening: "We moeten naar elkaar luisteren, kijken naar wat ons bindt en boven de dingen uitstijgen die ons verdelen".

Meer uit Buitenland

Kenia meldt tweede dode door ebola

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.

4 uur geleden
Regering-Trump spant preventief zaak aan rond midterms in Alaska

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.

4 uur geleden
Storm Austen zorgt voor problemen in West-Europa

BRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.

6 uur geleden
Honderden gewonden door tyfoon Champi in Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.

6 uur geleden
Macron: slachtoffers schietpartij doelwit om geloof en huidskleur

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.

6 uur geleden
Terreuronderzoek geopend naar verdachte schietpartij Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.

7 uur geleden
Franse scholieren roepen op tot protest na gesprek met Macron

PARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.

7 uur geleden