Meituan en Baidu zakken op lagere beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Meituan behoorde maandag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Hongkong. De Chinese maaltijdbezorger wist de omzet afgelopen jaar flink op te voeren en het verlies aanzienlijk terug te dringen, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Het aandeel werd ruim 4 procent lager gezet.
Baidu zakte 2,5 procent. Het Chinese internetbedrijf schrapte de geplande live-uitzending van de lancering van zijn chatbot Ernie. Met de chatbot, die gebruikmaakt van kunstmatige intelligentie, wil Baidu de concurrentie aangaan met het populaire ChatGPT, waarin Microsoft veel geld investeert. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde mede daardoor tussentijds 0,5 procent in de min.
De algehele stemming op de Aziatische aandelenbeurzen was verdeeld. De banken in de regio gingen overwegend omlaag door de aanhoudende zorgen over de stabiliteit van de financiƫle sector. Die laaiden afgelopen vrijdag weer op door een stevige koersval van Deutsche Bank. Eerder zorgden het omvallen van twee regionale Amerikaanse banken en de redding van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse al voor onrust in de sector. De Britse banken HSBC en Standard Chartered, die beide beursnoteringen hebben in Hongkong, verloren 0,2 procent en 3,5 procent.
Tokio en Shanghai
De Nikkei in Tokio noteerde een uur voor sluiting van de markt 0,5 procent in de plus. De grote Japanse banken Sumitomo Mitsui Financial Group en Mitsubishi UFJ Financial Group verloren tot 1 procent. Mizuho Financial Group won daarentegen 0,2 procent. Techinvesteerder SoftBank daalde 0,2 procent en autofabrikant Toyota klom 0,5 procent. Toshiba verloor 0,6 procent. Vrijdag won het techconcern nog ruim 4 procent nadat het bestuur liet weten het overnamebod van het Japanse consortium onder leiding van investeerder Japan Industrial Partners (JIP) te steunen.
De beurs in Shanghai daalde 1,1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de winst van de industriƫle bedrijven in de periode januari tot en met februari met bijna 23 procent is gezakt ten opzichte van een jaar geleden door een zwakke vraag en lagere prijzen. Dat was de sterkste daling sinds april 2020. De Kospi in Seoul verloor 0,2 procent, mede door koersverliezen van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung (min 1,3 procent) en SK Hynix (min 2 procent). De Australische All Ordinaries won 0,1 procent.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
6 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
23 uur geleden