Meituan en Baidu zakken op lagere beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Meituan behoorde maandag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Hongkong. De Chinese maaltijdbezorger wist de omzet afgelopen jaar flink op te voeren en het verlies aanzienlijk terug te dringen, maar beleggers hadden op meer gehoopt. Het aandeel werd ruim 4 procent lager gezet.
Baidu zakte 2,5 procent. Het Chinese internetbedrijf schrapte de geplande live-uitzending van de lancering van zijn chatbot Ernie. Met de chatbot, die gebruikmaakt van kunstmatige intelligentie, wil Baidu de concurrentie aangaan met het populaire ChatGPT, waarin Microsoft veel geld investeert. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde mede daardoor tussentijds 0,5 procent in de min.
De algehele stemming op de Aziatische aandelenbeurzen was verdeeld. De banken in de regio gingen overwegend omlaag door de aanhoudende zorgen over de stabiliteit van de financiƫle sector. Die laaiden afgelopen vrijdag weer op door een stevige koersval van Deutsche Bank. Eerder zorgden het omvallen van twee regionale Amerikaanse banken en de redding van de noodlijdende Zwitserse bank Credit Suisse al voor onrust in de sector. De Britse banken HSBC en Standard Chartered, die beide beursnoteringen hebben in Hongkong, verloren 0,2 procent en 3,5 procent.
Tokio en Shanghai
De Nikkei in Tokio noteerde een uur voor sluiting van de markt 0,5 procent in de plus. De grote Japanse banken Sumitomo Mitsui Financial Group en Mitsubishi UFJ Financial Group verloren tot 1 procent. Mizuho Financial Group won daarentegen 0,2 procent. Techinvesteerder SoftBank daalde 0,2 procent en autofabrikant Toyota klom 0,5 procent. Toshiba verloor 0,6 procent. Vrijdag won het techconcern nog ruim 4 procent nadat het bestuur liet weten het overnamebod van het Japanse consortium onder leiding van investeerder Japan Industrial Partners (JIP) te steunen.
De beurs in Shanghai daalde 1,1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de winst van de industriƫle bedrijven in de periode januari tot en met februari met bijna 23 procent is gezakt ten opzichte van een jaar geleden door een zwakke vraag en lagere prijzen. Dat was de sterkste daling sinds april 2020. De Kospi in Seoul verloor 0,2 procent, mede door koersverliezen van de Zuid-Koreaanse chipbedrijven Samsung (min 1,3 procent) en SK Hynix (min 2 procent). De Australische All Ordinaries won 0,1 procent.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
6 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden