Meisje (3) levend onder puin vandaan gehaald in Izmir
IZMIR (ANP/DPA) - Een 3-jarig meisje is maandagochtend 65 uur na de aardbeving in de Egeïsche Zee levend onder het puin vandaan gehaald door reddingswerkers in de Turkse stad Izmir. Het meisje is herenigd met haar familie. De reddingsactie werd live op televisie uitgezonden.
Zeker 79 mensen zijn om het leven gekomen door de aardbeving in Turkije. Op het Griekse eiland Samos overleden ook twee mensen. De zoekacties naar overlevenden in Izmir gaan nog steeds door.
De grootmoeder van het meisje reageerde verheugd op de redding. "Ik ben enorm blij. Moge God de redders zegenen. Ik ben nu weer verenigd met Elif en ze zal snel haar moeder en zussen ook weer zien", zei ze tegen journalisten. De moeder en zussen van het meisje werden 23 uur na de beving gered.
Een paar uur voor Elif werd gered, wisten reddingswerkers ook een 14-jarige jongen nog levend te bevrijden. Hij werd direct naar de eerste hulp gebracht. Volgens de Turkse staatsomroep Anadolu zijn er sinds de beving vrijdagmiddag 105 mensen gered.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geleden