Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden
LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.
Tjeerd Scheffer van Leiden Marathon noemt het in een verklaring op Instagram "afschuwelijk nieuws, allereerst voor het gezin waar dit meisje deel van uitmaakte. En ook voor familie, vrienden en kennissen is dit plotselinge overlijden een enorme klap."
Officieel was de leeftijdsgrens voor de halve marathon 16 jaar, bevestigt Scheffer aan de telefoon. "Ons systeem gaat uit van de leeftijd die deelnemers zelf opgeven", vertelt hij.
Reactie burgemeester
De weersomstandigheden waren gunstig. "Er staat een prettig windje en het is ook niet te warm. Meer dan een graad of 15 is het tijdens de halve marathon niet geweest." De plek waar het meisje onwel werd, ligt zo'n 4 kilometer voor de finish, zegt de organisator. Medische hulp was volgens hem snel aanwezig, maar mocht niet baten.
Ook burgemeester van Leiden Peter Heijkoop noemt het overlijden van het meisje "een ontzettend verdrietig bericht".
"Als vader, als liefhebber van het hardlopen en ook als burgemeester leef ik enorm mee", reageert Heijkoop.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 dag geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
1 dag geleden