Meintjes wint door zware val overschaduwde etappe in Baskenland
LEGUTIO (ANP) - De Zuid-Afrikaanse renner Louis Meintjes (Intermarché-Wanty) heeft de vierde etappe van de Ronde van het Baskenland gewonnen. De rit werd overschaduwd door een zware valpartij op ruim 30 kilometer van de finish. Jonas Vingegaard was er het slechtst aan toe en de Deen van Visma - Lease a Bike werd per ambulance afgevoerd.
De koers werd na het crashen van enkele prominente renners geneutraliseerd. Na overleg werd besloten dat de zes renners die voorop reden, mochten gaan strijden om de dagzege. Tevens werd besloten dat de tijdsverschillen niet zouden meetellen voor het algemeen klassement.
Het was de vraag of de zes koplopers nog zin hadden om te gaan koersen na de gebeurtenissen, maar ze besloten toch te gaan strijden om de ritwinst. Meintjes reed op zo'n 10 kilometer van de meet weg bij de Tsjech Karel Vacek en kwam solo aan in Legutio. Op ruim een halve minuut werd Reuben Thompson uit Nieuw-Zeeland tweede. Vacek eindigde als derde.
De Deen Mattias Skjelmose is de nieuwe leider na het uitvallen van Primoz Roglic en Remco Evenepoel, de nummers 1 en 2 van het klassement. Ook die twee prominenten kwamen ten val in een bocht. Hun verwondingen waren op het eerste oog minder ernstig dan bij Vingegaard, die vorig jaar de Tour de France won.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
34 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden