Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Meintjes wint door zware val overschaduwde etappe in Baskenland

Meintjes wint door zware val overschaduwde etappe in Baskenland

LEGUTIO (ANP) - De Zuid-Afrikaanse renner Louis Meintjes (Intermarché-Wanty) heeft de vierde etappe van de Ronde van het Baskenland gewonnen. De rit werd overschaduwd door een zware valpartij op ruim 30 kilometer van de finish. Jonas Vingegaard was er het slechtst aan toe en de Deen van Visma - Lease a Bike werd per ambulance afgevoerd.

De koers werd na het crashen van enkele prominente renners geneutraliseerd. Na overleg werd besloten dat de zes renners die voorop reden, mochten gaan strijden om de dagzege. Tevens werd besloten dat de tijdsverschillen niet zouden meetellen voor het algemeen klassement.

Het was de vraag of de zes koplopers nog zin hadden om te gaan koersen na de gebeurtenissen, maar ze besloten toch te gaan strijden om de ritwinst. Meintjes reed op zo'n 10 kilometer van de meet weg bij de Tsjech Karel Vacek en kwam solo aan in Legutio. Op ruim een halve minuut werd Reuben Thompson uit Nieuw-Zeeland tweede. Vacek eindigde als derde.

De Deen Mattias Skjelmose is de nieuwe leider na het uitvallen van Primoz Roglic en Remco Evenepoel, de nummers 1 en 2 van het klassement. Ook die twee prominenten kwamen ten val in een bocht. Hun verwondingen waren op het eerste oog minder ernstig dan bij Vingegaard, die vorig jaar de Tour de France won.

Meer uit Sport

Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

56 minuten geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

2 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

21 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

21 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

23 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

1 dag geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

1 dag geleden