Meintjes wint door zware val overschaduwde etappe in Baskenland
LEGUTIO (ANP) - De Zuid-Afrikaanse renner Louis Meintjes (Intermarché-Wanty) heeft de vierde etappe van de Ronde van het Baskenland gewonnen. De rit werd overschaduwd door een zware valpartij op ruim 30 kilometer van de finish. Jonas Vingegaard was er het slechtst aan toe en de Deen van Visma - Lease a Bike werd per ambulance afgevoerd.
De koers werd na het crashen van enkele prominente renners geneutraliseerd. Na overleg werd besloten dat de zes renners die voorop reden, mochten gaan strijden om de dagzege. Tevens werd besloten dat de tijdsverschillen niet zouden meetellen voor het algemeen klassement.
Het was de vraag of de zes koplopers nog zin hadden om te gaan koersen na de gebeurtenissen, maar ze besloten toch te gaan strijden om de ritwinst. Meintjes reed op zo'n 10 kilometer van de meet weg bij de Tsjech Karel Vacek en kwam solo aan in Legutio. Op ruim een halve minuut werd Reuben Thompson uit Nieuw-Zeeland tweede. Vacek eindigde als derde.
De Deen Mattias Skjelmose is de nieuwe leider na het uitvallen van Primoz Roglic en Remco Evenepoel, de nummers 1 en 2 van het klassement. Ook die twee prominenten kwamen ten val in een bocht. Hun verwondingen waren op het eerste oog minder ernstig dan bij Vingegaard, die vorig jaar de Tour de France won.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
12 uur geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
13 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
14 uur geleden